Nehaju bod protiv Vrapča

Ante Dubravac • nedjelja, 09.10.2011.

Deveto kolo Treće HNL Zapad donijelo nam je međusobne susrete vodećih momčadi. Unatoč neriješenom rezultatu protiv Vrapča Nehaj je i dalje ostao na vrhu ljestvice.

Niz od šest pobjeda nogometaša Zeline zaustavljen je na gostovanju u Novalji gdje je istoimeni domaćin slavio s 2:1. Nakon što u prvih 45 minuta nije bilo pogodaka Zelina u vodstvo dolazi u 71. minuti, strijelac je Dario Melnjak. Ipak do kraja utakmice domaćini uspjevaju preokrenuti stvari u svoju korist. Prvo u 73. minuti za 1:1 pogađa Zoran Gagić, a slavlje Novalji osigurava Vladimir Lalić pet minuta prije kraja susreta.

Najviše pogodaka vidjeli su gledatelji na utakmici Vinodola i Stupnika u kojoj je domaćin pobijedio s 4:1. Već u 11. minuti Božidar Šmit dovodi Vinodol u vodstvo koje u 32. minuti udvostručuje Halid Delić. Ipak prije odlaska na odmor na 2:1 smanjuje Goran Pišković. Sva pitanja oko pobjednika u nastavku je s još dva pogotka riješio Šmit.

Zanimljivu utakmicu odigrali su Dubrava i Krk. Dubrava u vodstvo dolazi u desetoj minuti nakon što lošu reakciju gostujućeg vratara koristi Serafin Palić. Antonio Pejanović u 26. minuti poravnava na 1:1 da bi Palić nakon tri minute igre opet vratio prednost na stranu domaćina. Konačnih 2:2 u 60. minuti utakmice postavlja Pejanović.

Dugo Selo je na svom terenu s visokih 3:0 bilo bolje od gostiju iz Crikvenice. Vodstvo domaćinu osigurava Sergej Jakirović, a za 2:0 uspješno najstrožu kaznu realizira Emanuel Benković. Za 3:0 pogađa Dino Ivančević, a od 72. minute gosti su igrali i s igračem manje nakon što je drugi žuti, isključujući crveni karton zaradio Robert Jug.

Pogotkom u posljednjim sekundama utakmice Vrbovec je došao do pobjede protiv Orijenta. Domaćini u vodstvo dolaze preko Hrvoja Mlinarića u 18. minuti i prednost čuvaju sve do 89. minute. Tada za 1:1 pogađa Željko Žarić. Pobjedonosni pogodak za Vrbovec postiže Ante Anić.

Bez pobjednika i pogodaka završili su susreti između Nehaja i Vrapča te Grobničana i Jadrana, a do minimalne pobjede od 1:0 došla je Opatija na gostovanju u Sisku.