Katastrofa Slobodnice, BSK uvjerljiv

Marko Domljanović • ponedjeljak, 10.10.2011.

Osmo kolo trećeligaša na istoku bilo je posebno efikasno. Čak 35 pogodaka vidjeli smo na osam utakmica koje su se odigrale ovog vikenda. Derbi kola trebao se igrati u Županji, ali je Slobodnica tamo doživjela pravu katastrofu. Na dnu je Otok nadigrao Đakovo u najefikasnijoj utakmici kola.

Belišće je novom pobjedom došlo do visokog četvrtog mjesta na tablici, a predaju su morali potpisati gosti iz Osijeka. Olimpiju je načeo Ivica Val u 36. minuti za prednost domaćina na poluvremenu. U drugom dijelu zatim pogađa i Zoran Ratković samo pet minuta nakon početka poluvremena, a utakmica je riješena u 74. minuti drugim pogotkom Vala. Šest minuta prije kraja, Mario Đikić postiže počasni pogodak za goste.

BSK je na domaćem terenu pregazio Lipik i potvrdio da je prvi favorit za ulazak u viši rang. Na listu strijelaca prvi se upisao Marijan Nikolić u 17. minuti, a isti igrač pogađa i samo dvije minute kasnije. U drugom poluvremenu za 3:0 pogađa Ratko Vajić u 65. minuti, a dvije minute prije kraja još jednom pogađa Nikolić. Konačnih 5:0 postavlja Dejan Prijić u posljednjoj minuti susreta.

U Đakovu je Croatija dočekala Slaviju u utakmici u kojoj su momčadi na kraju podijelile bodove. Gosti su poveli već u 11. minuti golom Valentina Podobnika, ali Stjepan Milković u 61. minuti osigurava jedini remi u ovom kolu.

Derbi kola trebao se igrati u Županji gdje je trećeplasirani Graničar dočekao drugoplasiranu Slobodnicu. Na žalost gostiju, na terenu je postojala samo jedna momčad. Ozren Galović već u devetoj minuti nagovještava da će ovo biti dan domaćina, a nakon pola sata igre to potvrđuje i Hrvoje Galović. Isti igrač u drugom dijelu postiže još dva pogotka, u 60. i 72. minuti, i tako rješava utakmicu. Katastrofu gostiju dovršili su Mato Petričević u 81. i Dejan Draganović u 84. minuti za povratak Graničara na drugo mjesto.

Oriolik je u ludoj utakmici ugostio Mladost iz Cernika. Gosti su do vodstva došli golom Miljenka Kumića u 14. minuti, ali domaćini uzvraćaju u 28. golom Dominika Milinkovića. Ključan trenutak utakmice dogodio se u 61. minuti kada opet puca Milinković, a lopta se od grede odbija u zemlju. Pomoćni sudac procjenjuje da je lopta prešla crtu i da je pogodak ispravan pa sudac Šušak pokazuje na centar. Na tu su odluku igrači Mladosti žestoko prosvjedovali i dolazi do gužve nakon koje gosti ostaju s dva igrača manje jer su crvene kartone dobili Đaković i Akmačić.

Međutim, to nije pokolebalo preostale igrače Mladosti i oni u 81. minuti, usprkos brojčanom hendikepu, dolaze do izjednačenja golom Josipa Martinovića. Ipak, njihova radost nije dugo trajala jer već minutu kasnije Šušak dosuđuje kazneni udarac za Oriolik koji realizira Milinković za svoj treći pogodak na utakmici. Gosti su i na ovu odluku žestoko prosvjedovali pa je crveni karton dobio i Goran Mulac. Tako je Mladost susret završila s osam igrača na terenu i upisala poraz koji ih ostavlja na 13 bodova.

A prava ljepotica igrala se u Otoku gdje su gledatelji vidjeli čak devet golova. Činilo se da će domaćini teško do pobjede jer Vladimir Vukosavljević zabija već u drugoj, a onda i u 11. minuti i donosi Đakovu veliku prednost. Domaćini odgovaraju u 30. minuti preko Danijela Bakovića, a samo tri minute kasnije dolaze i do izjednačenja zahvaljujući pogotku Marka Komljenovića. Ipak, već u 35. minuti Denis Majer vraća prednost gostima koji to uspijevaju sačuvati do odmora. Samo četiri minute nakon početka drugog poluvremena domaćini opet stižu do izjednačenja golom Zorana Šara, a vodstvo preuzimaju u 64. minuti kada Komljenović realizira najstrožu kaznu. U 80. minuti za 5:3 zabija Franjo Vučko, a minutu prije kraja Danijel Baković potvrđuje pobjedu domaćina.

U Vukovaru je NAŠK opet ostao bez bodova. Pobjedu domaćinima osigurao je njihov golgeter Nenad Erić koji je realizirao kazneni udarac u 41. minuti.

Pregled kola završavamo utakmicom u Višnjevcu gdje je gostovala Mladost iz Antina. Domaćini dolaze u vodstvo golom Krešimira Grgića već u osmoj minuti, a taj rezultat je stajao na semaforu sve do posljednjih deset minuta. U 81. minuti činilo se da će gosti do boda jer je pogodio Ivan Petrović, ali samo četiri minute kasnije pobjedu domaćinima donosi Juraj Repinc.

Tako nakon osam kola na tablici vodi BSK koji još uvijek nije upisao poraz i sada ima značajna četiri boda prednosti na Graničarom. Na dnu je NAŠK uvjerljivo posljednji sa samo jednim bodom, ali se ispred njega vodi velika borba budući da pet klubova dijele samo dva boda.