Sinjankama prvi prvoligaški bodovi

Mišo Gulić • ponedjeljak, 10.10.2011.

Sinjanke su u Virovitici upisale prve povijesne prvoligaške bodove pa su igračice Tvina i nakon pet odigranih kola zasad jedine bez osvojenog boda. Trešnjevka je došla do bodova na teškom gostovanju u Zelini, dok su Podravka, Lokomotiva, Arena i Zamet ostvarili rutinirane i očekivane pobjede. Najneizvjesnije je bilo u Pločama gdje su domaće rukometašice slavile nakon neizvjesne završnice i tako došle u sam vrh prvenstvene ljestvice.

Podravka - Samobor 37:12 (19:4)

Podravkašice su po već ustaljenom ritmu svoju prvenstvenu obvezu odradile tijekom tjedna, a novi "trening" su im priuštile Samoborke. Domaće rukometašice su odmah na startu ostvarile uvjerljivu prednost pa je trener Neven Hrupec ubrzo iz igre povukao prvu postavu te priliku dao mlađim igračicama. Nije se to osjetilo na rezultatu pa je prvi dio zaključen s uvjerljivih 19.4.

Nastavak susreta je ponudio istu sliku pa na svoje došle i igračice koje nemaju zavidnu minutažu, a nakon 60 minuta semafor je pokazivao 37:12 u korist domaćih. Najbolje u redovima "Kokica" bile su Pongrac i Petković s po sedam postignutih zgoditaka, dok je kod Samoborki najbolja bila Šilobod, ali s tek tri zgoditka.

Orijent - Lokomotiva 24:29 (11:15)

Dobar otpor pružile su Riječanke puno renomiranijoj ekipi Lokomotive, a iako su poražene, definitivno nisu razočarale. Domaće rukometašice su odlično parirale u uvodu utakmice pa bilježimo i vodstvo od 5:4 u 10. minuti, međutim, nakon toga gošće ubacuju u brzinu više te na poluvrijeme ipak odlaze s prednošću od 15:11.

Iako su u nastavku gošće imale i plus osam (23:15), domaće rukometašice nisu dozvolile da budu tek ekipa za nabijanje gol razlike pa su požrtvovnom igrom do kraja smanjile taj zaostatak i upisale "prihvatljiv" poraz od 29:24. Domaće snage su predvodile Milosavljević i Šuster s identičnim učinkom od sedam zgoditaka, a u gostujućoj ekipi najbolja je bila Milić s osam golova.

Arena - Koka 23:17 (10:10)

Puljanke su nakon izjednačenog prvog dijela u nastavku potpuno razoružale gošće iz Varaždina te zasluženo upisale nove prvenstvene bodove. Domaće su imale sjajan uvod u utakmicu pa su nakon 10 minuta igre pobjegle na 5:1, a ponovno je ključ bila odlična igra Kiridžić. Međutim, Varaždinke su bile strpljive pa su polako topile domaću prednost i na poluvrijeme otišle s 10:10.

Rukometašice Arene su ponovno imale impresivan uvod u poluvrijeme te su u 45. minuti, serijom 7-1, došle do prednosti od 17:11. Za razliku od prvog dijela, gošće ovaj put nisu imale snage za novi povratak te su na kraju poražene rezultatom 23:17. Najbolje kod ekipe Arene bile su Kiridžić s osam te Gavranić sa šest golova, a s druge strane su Jalušić i Mužek postigle po četiri.

Zamet - Umag 33:23 (15:9)

Riječanke su uvjerljivom predstavom protiv Umažanki prekinule seriju od tri uzastopna poraza i na taj način ublažile izuzetno loš početak sezone. Kako im sljedeće kolo nosi gostovanje u Koprivnici, ne treba niti govoriti koliko su ima značili ovi bodovi.

Domaće su odam na startu pokazale kojim će smijerom ići ovaj susret pa su početnih 7:2 na kraju pretvorile u 15:9, koliko je bilo na poluvremenu. U nastavku susreta domaće nisu posustajale pa je nekoliko minuta prije kraja bilo i velikih plus 12 (32:20), da bi susret bio zaključen rezultatom 33:23. Najbolje Riječanke bile su Brčić sa sedam, odnosno Stakorić sa šest postignutih golova. U redovima Umaga, bolja od ostalih je bila Jajčević sa šest zgoditaka.

Tvin Trgocentar - Sinj 17:21 (6:11)

Sinjanke su u Virovitici došle do premijernih prvoligaških bodova, a status jedine ekipe bez bodova i dalje ostao u vlasništvu domaće ekipe. Otvaranje susreta za gošće je bilo kao iz snova, jer su nakon 15. minuta igre imale nevjerojatnih 8:0, da bi se potom domaće ipak malo pribrale te do odlaska na odmor smanjile na "samo" minus pet (6:11).

Virovitičanke su s četiri uzastopna gola na otvaranju drugog dijela došle na samo minus jedan (10:11), ali potom je vratarka Marija Borozan zaključala svoja vrata, što je dodatno motiviralo njene suigračice za sinjsku seriju 5-0 kojom su definitivno prelomile susret. Do kraja susreta nije bilo većih promjena pa je slast pobjede pripala ekipi Sinja, a konačan rezultat glasio je 21:17. Za Tvin je Smiljčić postigla pet golova, dok je prvo ime gostujuće ekipe bila vratarka Borozan s 15 obrana, dok je u napadu Masnić postigla šest, a Gugić pet golova.

Zelina - Trešnjevka 23:26 (12:16)

Gledatelji u Zelini su imali priliku vidjeti uzbudljiv susret dvaju izjednačenih ekipa, ali pobjedi su se ipak radovale gošće koje su tako potvrdile dobru formu pred nastavak natjecanja. Domaće su veliki dio prvog poluvremena bile u egalu, ali pad koncentracije u zadnjih deset minuta je gošćama omogućio lijepu prednost na poluvremenu od 16:12.

Nastavak je ponudio pravu dramu i pregršt preokreta, a sve je počelo u 33. minuti kada je semafor pokazivao 13:18 u korist gošći iz Zagreba, nakon čega domaće serijom 9-1 preokreću rezultat pa u 48. bilježe plus tri (22:19). Malo tko u dvorani je sumnjao kako će domaće naprasno "prestati" igrati te prosuti praktički dobivenu utakmicu. U posljednjih deset minuta gošće su zabile sedam puta, za razliku od domaćih koje su zabile tek jedan za konačnih 23:26. Najraspoloženije u redovima Zeline su bile Pavičić s osam te Knježević sa šest zgoditaka. Pobjedničku ekipu je predvodila Bušić sa sedam zgoditaka.

Dalmatinka - Sesvete-Agroproteinka 27:26 (13:12)

Najneizvjesniji dvoboj petog kola vidjeli su gledatelji u Pločama gdje je domaća ekipa, nakon neizvjesne završnice, došla do važne pobjede i tako se "cementirala" u gornjem dijelu tablice. Cijelo prvo poluvrijeme se igralo gol za gol, s po nekoliko izmjena u vodstvu i nizom dobrih poteza igračica obje ekipe. Na poluvrijeme se otišlo s tek golom prednosti za domaće, a jednaku smo sliku gledali i u nastavku.

Iako je Dalmatinka u jednom trenutku imala i četiri gola viška (20:16 u 43.), Sesvećanke se vraćaju u susret pa je do kraja bilo krajnje neizvjesno, no ipak, domaće su uspjele doći do pobjede od 27:26. Zanimljivo je kako je konačan rezultat postavljen tri minute prije kraja, a kraj su obilježile greške u napadu te dobre obrane vratarki.

Najistaknutija pojedinka iz Dalmatinke je bila Družijanić s čak 10 zgoditaka, ali sjajan nastup je zabilježila i vratarka Pijević koja je skupila 16 obrana. Gošće iz Sesveta su predvodile Nemaškalo i Pavlek s po šest golova.