Budućnost preboljela Cedevitu

Marko Domljanović • utorak, 11.10.2011.

Nakon teškog poraza od Cedevite, košarkaši Budućnosti uspjeli su popraviti dojam na svom parketu protiv Crvene zvezde. Iako su izgubili prve dvije četvrtine, Crnogorci su velikom serijom u trećoj dionici došli do vrijedne pobjede.

Nakon katastrofe koju su doživjeli u Domu sportova, igrači Budućnosti priliku za prvu pobjedu imali su na domaćem parketu protiv Crvene zvezde. Beograđani su u prošlom kolu svladali Hemofarm i u Podgorici su tražili potvrdu vrlo dobrog starta.

Gosti su puno bolje ušli u susret u odmah poveli 6:0. Usprkos naporima domaćina, razlika je na kraju prve dionice ostala ista, ponajviše zahvaljujući Milutinoviću i Radetiću i Zvezda na kraju prvih deset minuta vodi 23:17.

Drugu četvrtinu Beograđani otvaraju tricom, ali nakon toga se u reketu razigrao Nikola Vučević pa Budućnost stiže na samo četiri koša zaostatka (30:34). Međutim, momčad iz Srbije na to odogovara serijom 7:0 i dolazi do svoje najveće prednosti na utakmici. Do kraja poluvremena Budućnost uspijeva malo smanjiti pa se na odmor odlazi sa 39:46.

Treća četvrtina ove utakmice pokazala se ključnom - Zvezda je potpuno izgubila konce svoje igre u napadu, a rezultat toga bio je veliki broj izgubljenih lopti i općenito grešaka u napadu što su domaćini znali kazniti. Budućnost je u prvih pet minuta igre napravila seriju od 16:0 i potpuno preokrenula tijek utakmice, a prednost je i nakon toga samo rasla. Dovoljno je reći da je rezultat ove četvrtine bio 28:5 za Budućnost.

U posljednjoj četvrtini prednost domaćina nastavlja rasti sve do 26 koševa viška u 35. minuti. Nakon toga, završnica susreta pretvorila se u odrađivanje posla za Budućnost. Domaći igrači su se malo opustili pa su gosti ipak uspjeli svesti poraz u koliko-toliko podnošljive okvire - završilo je 79:64.

Najbolji pojedinac susreta bio je Nikola Vučević sa 16 koševa i čak 18 skokova, a dobru podršku je imao u Dubljeviću koji je zabio 14. Kod Crvene zvezde je najbolji bio Subotić sa 15 koševa, a Milutinović je dodao 13.

• Obrisan korisnik12.10.2011. u 09:47
    evo primjera kako se daje prilika mladim igračima....budućnost nose vučević, dubljević i 17-godišnji ivanović, uz iskusne andersona, božovića i dr.