Pavković tricom potopio Široki

Vedran Filipović • srijeda, 12.10.2011.

U posljednjim utakmicama drugog kola regionalne košarkaške lige novu uvjerljivu pobjedu ostvario je Partizan protiv Heliosa dok je, za razliku od prošlog kola, neizvjesna završnica ovoga puta otišla na stranu Radničkog u Širokom Brijegu.

Crno-bijeli su nakon razbijanja Zagreba nastavili s uvjerljivim predstavama u novoj sezoni. U drugom kolu ABA lige u Pioniru stradao je slovenski Helios Domžale rezultatom 86:59, a sve je bilo riješeno već nakon prvih 20 minuta kada su domaći imali 46:26. Do kraja je to bilo rutinsko čuvanje stečene prednosti, a u redovima Partizana bilo je mnogo raspoloženih igrača. Law i Raduljica su postigli 14 koševa, Peković 13, a Lučić i Milosavljević 11. Đekić je ugrabio devet skokova.

Prvo ime gostiju bio je Čebular s 15 poena dok je Prepelič zabio 13. Drago Pašalić je postigao osam koševa i ulovio 3 lopte dok je Dražen Bubnić ubacio dva poena u 18 minuta.

Mnogo je neizvjesnije bilo u Širokom Brijegu gdje je domaćin u 33.minuti imao dvoznamenkastu prednost, ali Miljan Pavković je zabio posljednji šut na utakmici za minimalnu pobjedu (92:93) Radničkog iz Kragujevca.

Nakon izjednačenog prvog dijela, Ramljak je sedam minuta prije kraja zakucao za 78:68 Širokog, ali gosti se vraćaju preko nezaustavljivog Simona i Sinoveca koji slobodnim bacanjima dovodi svoju momčad u prednost (80:81) četiri minute do kraja. Kada je Gaddefors u 38. minuti postigao svoju drugu tricu, činilo se da je gotovo, no domaći na krilima Pilepića i Planinića dolaze do prednosti 92:90, a na semaforu je bilo manje od minute do kraja.

Ali, čovjek koji je u prošlom kolu imao čak 16 asistencija protiv Cibone, danas je presudio. Playmaker gostiju Pavković zabio je svoju petu tricu u posljednjem napadu svoje momčadi te odnio dva boda u Kragujevac.

Kod momčadi Ivana Velića najefikasniji je bio Željko Šakić s 23 poena, a slijedio ga je Pilepić s 18. Planinić i Naletilić su zabili 11, a potonji je podijelio sedam asistencija. Radnički je predvodio David Simon s čak 33 koša i sedam skokova, a Pavković je zabio 25 uz odličnih 12 asistencija. Ovoga puta to je bilo dovoljno za pobjedu.