Vodeni sportovi

Mornar pobjednički prošao Crnicu

Iz Šibenika:Ivana Jurica • srijeda, 12.10.2011.

Nakon natjecanja u Kup LEN-u u Nizozemskoj i tri ostvarene pobjede, vaterpolisti splitskog Mornara pobjednički su niz nastavili i u Crnici. Pobijedili su mladi domaći sastav s 14:8. Četvrta je to pobjeda Krekovićeve momčadi u isto toliko susreta Jadranske lige, odnosno ukupno 12. pobjeda u 12 odigranih službenih susreta u ovoj sezoni.

Šibenik – Mornar 8:14 (0:3, 4:5, 2:5, 2:1)

Šibenik, bazen u Crnici, gledatelja 100

Šibenik: Jukić (7 obrana), Santini 2, Erak, Belamarić 1, Antić, Lindhout 1, Vlahović 2, Rončević, Stojanović, Sabioni 1(1), Seferović, Španja, Sučić, Šarić 1, trener: Mate Zeljak.

Mornar: Bijač (11 obrana), Burić, Marinić-Kragić 3, Butić 1, Kalebić, Oreb, Jerković, Podrug, Čagalj 2, Antonijević 3, Marelja 4, Aličić, Ban, Pivčević 1, trener: Joško Kreković.

Igrač više: Šibenik 3/8, Mornar 4/4

Peterci: Šibenik 1/2, Mornar 0/2

Isključenje s pravom zamjene: Marelja 25'

Suci: Aleksandar Adžić i Petar Abramović (oba Kotor)

Odmah na početku utakmice Mornar je pokazao da je u Crnicu došao po pobjedu. Marelja je s igračem više pogodio za 0:1. Uslijedio je pogodak Antonijevića, zatim i novi gol Marelje, Šibenčanina u splitskim redovima. Do kraja četvrtine promjena rezultata nije bilo, a i jedna i druga momčad propustile su realizirati po jedan peterac.

Tek u desetoj minuti domaći su vaterpolisti došli do prvog gola: precizan je bio Šarić koji je savladao odličnog Bijača (šest obrana u prvih osam minuta igre). Mornar na jedan šibenski gol uzvraća s tri: Marinić-Kragić, Čagalj i još jednom Antonijević povisuju na 1:6. Santini postiže drugi domaći gol, u strijelce se još jednom upisuje u Marinić-Kragić. U četvrtini bogatoj pogocima (devet) u strijelce su se još upisivali Belamarić i Vlahović kod domaćina, odnosno Marinić-Kragić kod gostiju.

S 4:8 ušlo se u drugo poluvrijeme, a Pivčević i Čagalj odmah su povisili na 4:10. Sabioni iz peterca smanjuje, ali do kraja četvrtine prednost je narasla na plus sedam (6:13).

Lijepim lobom Lindhouta Šibenik je na početku zadnje četvrtine smanjio na 7:13, a za 8:13 precizan je Santini iz kontre. Konačnih 8:14 postavio je Butić, također iz kontre.

Kod Šibenika dva su gola postigli kapetan Vlahović i Santini, dok su kod Splićana najefikasniji bili Marelja s četiri, odnosno Marinić-Kragić i Antonijević s po tri gola.