Primorac 1929 i dalje vodeći

Dino Brumec • četvrtak, 13.10.2011.

Odigrano je deseto kolo 3. HNL Jug u kojem su i domaćini i gosti imali što za reći. Dobra napadačka igra i mnogo postignutih pogodaka obilježili su ovo "tjedno" kolo. Valja izdvojiti i gostujuću pobjedu vodećeg Primorca 1929 nad Jadranom iz Ploča čime je Primorac ostvario još osjetniju prednost ispred svojih pratitelja.

U Dubrovniku GOŠK je dočekao Omiš i slovio za favorita u toj utakmici. No, gosti su uzeli sva tri boda dvama pogocima mladog Ivana Šarića u drugom poluvremenu. Prvi gol zabio je u 55., a drugi u 68. minuti i osigurao važne bodove svoje momčadi na gostovanju u Dubrovniku. Rubrika "golovi domaćina" ostala je prazna. Jadran Kaštel Sućurac ostvario je domaću pobjedu 1:0 nad Konavljaninom pogotkom Ivice Grbeše u 41. minuti. Zanimljivo je da je na utakmici ukupno dodijeljeno čak devet žutih kartona.

Vodeći Primorac 1929 išao je u goste Jadranu iz Ploča i zabilježio vrlo važnu pobjedu za zadržavanje na čelnoj poziciji na ljestvici. Poveo je Primorac pogotkom Ivana Jovanovića u 25. minuti, a domaćin je izjednačio samo sedam minuta kasnije pogotkom Miše Krstičevića. U 82. minuti gosti su dobili jedanaesterac koji je realizirao kapetan momčadi Zoran Plazonić za pobjedu Primorca 2:1.

U Biogradu, drugi je Primorac dočekao Neretvu i pobjedom ih ispratio kući. Na poluvremenu je još bilo 0:0, ali su domaćini u drugom dijelu postigli dva pogotka i osigurali pobjedu. Golove su postigli Bepo Pelicarić u 58., odnosno Roko Mišlov u 77. minuti. Uskok je kod kuće svladao Zmaj iz Makarske 3:1. Za domaćine pogotke su postigli Toni Grković, Ante Kordić i Luka Aničić iz jedanaesterca. Za goste počasni pogodak zabio je Vedran Kazazić.

Zanimljiva i napeta utakmica odigrana je u Raštanama, gdje je gostovao Val. Konačan rezultat bio je 3:3, a domaćine je u vodstvo doveo Dragan Župan u 19. minuti. Do poluvremena gosti su preokrenuli pogocima Filipa Matijaša. Početkom drugog dijela sve je na početak vratio Lovre Čirjak. Vinko Šarić opet je goste doveo u vodstvo u 65. minuti, a u posljednjim je minutama konačan rezultat postavio Goran Burčul. Treba još dodati i to da su domaćini imali još jedan kazneni udarac u 87. minuti, ali nisu ga realizirali.

U Blatu je domaći Zmaj ugostio Hrvace koji se nisu pokazali kao "prijateljski gost" i otišli su kući s pobjedom 3:1. Za goste su već do poluvremena zabila dvojica igrača, Teo Tomić u 17. minuti i Frane Zolota pred sam kraj poluvremena. Oni su se pobrinuli da njihova momčad već na poluvremenu može razmišljati o sljedećem kolu. Na 0:3 povisio je Ivan Bazina, dok je za Blato počasni pogodak postigao Damir Gugić.

Zagora je na svom terenu pobijedila Dinaru 3:2. Do 28. minute bilo je već 2:2, a golove za domaćina postigli su Frane Grbeša i Zoran Roglić, dok su za goste poentirali Boris Kurevija i Dražen Bagarić. U 50. minuti za Dinaru isključen je Stipe Ercegovac, a to su domaćini iskoristili i domogli se pobjede u 73. minuti kad je Jurica Alfirević realizirao kazneni udarac.

Velebit je kod kuće uzeo tri boda, svladavši Neretvanac s minimalnih 1:0. Jedini pogodak susreta postignut je u 61. minuti, a loptu je iza leđa Zorana Bubala smjestio Gojko Uskok. Svoju su pobjedu Benkovčani mogli učiniti i uvjerljivijom, no nisu realizirali kazneni udarac koji im je dosuđen u 80. minuti, nakon što je gostujući golman Bubalo prekršajem zaradio crveni karton.

(Ne)red, (ne)rad i (ne)disciplina

Hajduk je ponovno zaključio sezonu bez najvažnijeg domaćeg klupskog trofeja u natjecateljskoj godini u kojoj se činilo da će se vratiti na...