HAŠK 4:0 Međimurje
Međimurje

HAŠK nadmudrio Međimurje

Sa stadiona Peščenica:Dino Brumec • subota, 15.10.2011.

U devetom kolu Druge HNL HAŠK je na svom terenu bio bolji od Međimurja 4:0. Bio je to svojevrsni derbi začelja u kojem je momčad HAŠK-a konačno došla do tri boda. Iako je Međimurje imalo možda i veći posjed lopte od svojeg domaćina, pobjeda HAŠK-a na kraju u potpunosti je zaslužena. Domaćini su pametnom igrom zabilježili važna tri boda i time preskočili svog današnjeg suparnika na ljestvici.

HAŠK – Međimurje 4:0 (3:0)

Stadion Peščenica, Zagreb
Gledatelja: 300
Suci: Ante Elez (Vranjic), Teo Barić (Srinjine), Hrvoje Radić (Split)

Strijelci: 1:0 Dušak (26.), 2:0 Lepinjica (39.), 3:0 Medved (44.), 4:0 Lepinjica (79.)

HAŠK: Nevistić – Leuštek, Cetina, El – Saleh, Tolić, Dušak, Horvat, Baković (od 74. Barišić), Medved (od 66. Ćurić), Lepinjica, Čavala (od 56. Vukadin)
Trener: Hrvoje Braović

Međimurje: Bešenić– Levačić, Marčinković, Ćosić (od 66. Barat), Begović, Bukal (od 16. Puclin), Zeba, Dodlek, Zore (od 76. Habuš), Garba, Petak
Trener: Hrvoje Goričanec

Nakon pet uzastopnih poraza igrači HAŠK-a ovu su utakmicu dočekali s imperativom pobjede. Ostvarili su je na vrlo uvjerljiv način zabivši Čakovčanima četiri gola. Iako su obje momčadi na trenutke djelovale podosta nervozno, domaća momčad ipak je bila mnogo konkretnija. Jalova prednost u držanju lopte gostiju nije došla do izražaja.

Ipak, prvi su zaprijetili gosti. U 11. minuti Marčinković se našao u odličnoj šansi, ali nije uspio dobro pucati i lopta je otišla pored gola. Nekoliko minuta kasnije stoper Međimurja Zore je pogriješio, propustivši loptu kroz noge na koju je natrčao Lepinjica, ali vratar Međimurja Bešenić brani.

U 17. minuti Zore je nakon udarca iz kuta pucao pored gola. U 25. minuti igrač HAŠK-a Medved pogađa vratnicu, a igrači Međimurja loptu izbacuju u korner. Nakon tog udarca iz kuta dolazi do odbijanja lopte u šesnaestercu domaćina, a najbolje se snašao Dušak i glavom ubacio loptu u mrežu za vodstvo HAŠK-a 1:0.

Pritisak domaćina nije jenjavao, a nakon Medvedovog prodora u 33. minuti stoper Međimurja Petak zamalo je pogodio vlastitu mrežu, ali lopta je opet ostala na vratnici. U 39. minuti Horvat je dobro probio stranu i dodao Lepinjici koji pogađa za 2:0. U to vrijeme odvijala se opsada gola gostiju, a to je HAŠK-u donijelo još jedan pogodak baš uoči poluvremena. Opet je dodavač bio Horvat, ali ovoga puta u strijelce se upisao Medved.

U drugom dijelu domaćin se zadovoljio visokim vodstvom prepustivši loptu Međimurju koje je na trenutke izgledalo kao da ne zna što bi s njom. Duge lopte na niskog Garbu nisu donijele nešto pretjerano dobrog i igrači HAŠK-a nisu imali previše problema otkloniti sve opasnosti. Dapače, uspjeli su čak i povisiti svoje vodstvo. U 79. minuti Horvat je po treći put danas asistirao, a Lepinjica je postigao svoj drugi pogodak.

Domaćinima je u 88. minuti poništen još jedan gol zbog zaleđa, dok je za goste u sudačkoj nadoknadi Barat pucao iz velike udaljenosti, ali vratar HAŠK-a Nevistić obranio je taj pokušaj i spriječio goste u postizanju barem počasnog pogotka.

Na kraju, apsolutno zaslužena pobjeda HAŠK-a koji je ovim rezultatom prekinuo svoj crni niz, dok je Međimurje još uvijek u ritmu igre toplo – hladno. Zanimljive su oscilacije u igrama Čakovčana, a posebno se to odnosi na igre u gostima u odnosu na utakmice u Čakovcu. Kao da u goste uvijek stiže neka druga momčad, a ona "prava" ostaje u Čakovcu.

Hrvoje Goričanec koji još uvijek odrađuje dvije uloge – one pomoćnog i glavnog trenera bio je poprilično utučen nakon utakmice. "Pobjeda domaćina je zaslužena. Mi smo imali dobar postotak lopte u nogama, ali nismo ga konkretizirali. Pritisak na njihovoj polovici je izostao i mi smo bili sve ukupno prilično bezopasni u fazi napada."

Trener domaćina Hrvoje Braović o utakmici rekao je: "Bila je ovo dobra utakmica za nas. Krenuli smo vrlo agresivno i otvoreno te smo riješili utakmicu u prvom poluvremenu. Zadovoljan sam pristupom i kvalitetom igrača, a i rezultatom. Ovo je za nas poticaj da tako i dalje nastavimo."

Junak utakmice Ivan Horvat upisao je tri asistencije o kojima je rekao: "Tako to ispadne, namjestio sam golove, ali sve je to kolektiv. Drago mi je što sam to bio ja, ali na kraju se gleda samo rezultat."