Nexe dobio prvu

Ivana Strahija • nedjelja, 16.10.2011.

U prvoj utakmici drugog kola Kupa EHF-a, Sutjeska je kao domaćin u Našicama doživjela poraz od 21:29, a 'uzvrat' se igra već u nedjelju, od 19 sati.

Sutjeska – Nexe 21:29 (10:16)

KUP EHF, 2.kolo
Našice, ŠD OŠ Kralj Tomislav, gledatelja 500

Suci: Taras Kouz i Viktor Zhoba (Obojica UKR)
Delegat: Zahid Crnkić (BIH)

Sutjeska Nikšić: Jocović (8 obrana), Nikitović 3, Blečić 1, Bulaić 2, Seharić, Asanin, Kaluđerović, Rajković (8 obrana), Maić 4, Đorđević, 3, Bojanić, Vuskovis 2, Trifunović, Blagojević, Nikolić 4, Čizmović 2
Trener: Đurko Milatović

NEXE: P. Lelić (8 obrana), Kozina 1, Mataija 5, Eter 3, F. Lelić 1, Mrđenović 2, Barišić Jaman 2, Varvodić 2, Kedžo 1, Markotić, Slišković 3, Pivac (9 obrana), Obad 2, Kević 1, L. Vešligaj, Velić 6
Trener: Kasim Kamenica

SEDMERCI: Sutjeska 0/1, Nexe 5/6 (Eter 2, Barišić, Slišković, Mataija)
ISKLJUČENJA: Sutjeska 16 minuta (Bulaić, Asanin, Vuskovis 2+2, Trifunović 2+2, Nikolić, Čizmović), Nexe 10 minuta (Varvodić, Markotić, Obad, Vešligaj, Velić)

Na parketu dvorane u Našicama nije bilo previše dvojbe oko toga tko će pobijediti. Petstotinjak domaćih ljubitelja rukometa bodrilo je momčad Nexea do 10:16 na poluvremenu te 21:29 po isteku 60 minuta.

Nikšićki je kolektiv, napomenuo je trener Kasim Kamenica pred susret, predlaganjem da se obje utakmice odigraju u Našicama, otkrio svoje ambicije, ili nedostatak istih, za prolazak u treće kolo Kupa EHF-a.

Stoga se teški posao za Nexe ne očekuje ni u nedjelju, u uzvratnoj utakmici, koja se također igra od 19 sati.

Najbolji u redovima Sutjeske bili su Maić i Nikolić s po četiri gola, dok je kod Nexea Mataija upisao pet, a Velić šest golova.

Nexe je i prošle sezone stigao do trećeg kola Kupa EHF-a, no slovensko Gorenje izbacio ga je iz natjecanja sa 61:56 iz dva susreta. Ove sezone cilj Našičana je konačno proći među najboljih 16 u tom europskom natjecanju, a nadaju se da će im u tome pomoći i natjecanje u razmjerno jakoj Regionalnoj ligi.