Zelini derbi i vrh ljestvice

Ante Dubravac • nedjelja, 16.10.2011.

U desetom kolu Treće HNL Zapad Zelina je s uvjerljivih 3:0 bila bolja od Nehaja i preuzela vrh ljestvice. Utakmica između Buja i Novalje odgođen je zbog jake bure koja je onemogućila goste da krenu na put pa će susret biti odigran 25. listopada.

U derbiju desetog kola Zelina je na svom terenu dočekala Nehaj slavila s 3:0. Domaćini u vodstvo dolaze u 45. minuti, strijelac je Josip Marošević. Sva pitanja oko konačnog pobjednika Zelina je riješila u samo dvije minute. Prvo u 77.minuti za 2:0 pogađa Zoran Štorga, a konačnih 3:0 postavlja Vedran Mesec.

Susret između Vrapča i Dubrave bio je ujedno i dvoboj najboljeg napada i najčvršće obrane lige. Već u četvrtoj minuti Robert Miloš glavom zabija za 1:0 da bi u 49. minuti Ćiril Guja povisio na 2:0. Iako su gosti stvorili nekoliko prilika i pogodili okvir gola ostalo je 2:0 za veliko slavlje domaćina.

Jadran je u Poreču dočekao Segestu i odigrao bez pobjednika 1:1. Igrala se 35. minuta kada je Stjepan Mikulić preciznim udarcem s ruba šesnaesterca doveo domaćine u vodstvo. Nakon osam minuta igre u nastavku slobodan udarac s dvadesetak metara izvodi Ivan Lovrić i neobranjivo pogađa za 1:1. Kraj susreta obje momčadi su dočekale s desetoricom igrača jer su druge žute, isključujuće crvene kartone zaradili upravo Mikulić i Lovrić.

Čak pet pogodaka vidjeli su gledatelji i Opatiji gdje je istoimeni domaćin s 3:2 bio bolji od Vinodola. Početnu prednost domaćinima u desetoj minuti donosi Dario Mance, ali do poluvremena gosti s dva pogotka okreću stvari u svoju korist. U 25. minuti izjednačenje donosi Petar Petranić, a pet minuta kasnije Marijan Tomić dovodi Vinodol u vodstvo. Ipak nastavak susreta prolazi u dominaciji Opatije koja pogocima Igora Tkalčevića i Damira Radomira dolazi do zaslužene pobjede.

Podjelom bodova završen je susret između Crikvenice i Rovinja. Prvu priliku gledatelji su mogli vidjeti u trećoj minuti kada udarac Danijela Spasića zaustavlja vratnica. U 39. minuti gosti dolaze u vodstvo. Strijelac nakon solo prodora je kapetan Agron Barlecaj. U 56. minuti još jedan pokušaj domaćina pogađa okvir gola, ali u 69. minuti izjednačenje Crikvenici donosi Robert Peričić. Puno negodovanja s tribina izazvala je odluka glavnog suca koji je u 87. minuti poništio pogodak Igora Đulabića pa je susret završio s 1:1.

U ostalim susretima Vrbovec je s 2:1 bio bolji od Dugog Sela, dok su bez pobjednika i pogodaka igrali Krk i Grobničan te Orijent i Stupnik.