Katastrofa Preloga, Koprivnica minimalno

Vedran Filipović • ponedjeljak, 17.10.2011.

Deveto kolo trećeligaškog nogometa na sjeveru Lijepe naše donijelo je katastrofu Mladosti iz Preloga te nove pobjede Slatine, Koprivnice i Čakovca.

Kada protivnik, recimo, ne dođe na utakmicu rukometa, njegovom se protivniku bilježi pobjeda od 10:0, bez borbe. A nogometaši Mladosti iz Preloga izgubili su upravo tim rezultatom od svojih imenjaka iz Ždralova. Gosti se nisu predali bez borbe, ali nije ni daleko od toga. U prvom dijelu inkasirali su četiri komada (hat trick Paveca i gol Sučića dok su u drugom kapitulirali šest puta (tri gola Sučića i po jedan Paveca, Nađa i Pleića. Ovom sjajnom pobjedom Mladost iz Ždralova popela se na treće mjesto ljestvice zbog bolje gol-razlike od Čakovca.

Slatina je nastavila s pobjedama i držanjem vodećeg mjesta, ovog puta svladan je Bjelovar s 2:0. Otvaranje je donijelo vodstvo, Džanko je mirno pogodio donji desni kut vratara Srbljanovića s bijele točke. Povećanje vodstva opet je stiglo u toj kobnoj petoj minuti, ovoga puta drugog poluvremena. Na asistenciju Crvenke mrežu gostiju trese Rušiti te postavlja konačan rezultat.

Koprivnica je u Papuku došla odmjeriti snage s istoimenim "fenjerašem", a nova tri boda donio ime je Vitelj udarcem glavom nakon ubačaja iz kuta u 42. minuti.

Vjekoslav Pintarić dvaput je zatresao mrežu Podravine i osigurao pobjedu Čakovčanima. Prvi gol je postigao u 14. minuti, a drugi u 28. U drugom poluvremenu izgledne su prilike promašili Balent i Sečan, a gosti su mogli postići i počasni pogodak, no Prekupec nije to dozvolio.

Čak devet pogodaka mogli su vidjeti gledatelji u Nedeljancu između domaćina i Poleta. Melnjak je doveo svoju momčad u vodstvo nakon šest minuta, ali vrlo brzo rezultat u egal vraća Kaniszai. Ipak, do odmora domaći golovima Matučeca i ponovno Melnjaka rješavaju utakmicu. U drugom dijelu se u strijelce još dvaput upisao Melnjak, Hudoletnjak i Drožđek za domaće te Krištofić za goste.

Križevci te Croatia iz Grabrovnice sve su riješili do 35. minute. Goste u prednost dovodi Šimunić u 20. minuti, ali sedam minuta kasnije izjednačava Čedić da bi Rumenjak u 28. zabio za 2:1. Lončarek u 35. poravnava, a konačnih 2:3 za Croatiju rezultat postavlja Blaga tri minute kasnije. U drugom poluvremenu valja istaknuti loše suđenje suca Slunjskog koji je zakinuo obje momčadi.

Ivančica je hat-trickom Božaka i jednom zgoditkom Lančića pobijedila Podravac. Prvi gol zabio je Božak u 29., drugi u 45., a treći u 85. minuti susreta. Šlag na tortu stavio je Lančić svojim prvim seniorskim pogotkom u sudačkoj nadoknadi.

Međimurski derbi Nedelišća i Graničara donio je pobjedu domaćinima od 4:2. Već u trećoj minuti Bađari dovodi Nedelišćane u vodstvo, no Čižmešija kreira preokret pogocima u 19. i 35. minuti. Bađari zabija za 2:2 u 73., a Golubić i Balent s 11 metara ostavljaju tri boda na Hrašćici.