Hajdukovci ne posustaju

Borna Rupnik • utorak, 18.10.2011.

U devetom kolu hrvatskog prvenstva za juniore, odnosno kadete, igrači splitskog Hajduka nisu ispustili svoju prednost na čelu obje tablice...

Juniori

Hajdukovi juniori minimalnim su slavljem nad vršnjacima iz Slaven Belupa sačuvali prednost na vrhu poretka. Sva tri boda Hajduku donio je Miro Kovačić, koji je u igru ušao na poluvremenu, u 77. minuti utakmice.

Rijeka - Istra 1961 3:1

Njihovi najveći rivali, oni iz Dinamove škole, prokockali su vodstvo protiv Lokomotive i ostali praznih ruku. U 12. minuti precizan je bio Alvir, no radost mladim Lokosima donose Stilinović i Horvat, pogocima u 49. i 71. minuti susreta.

Osijek je pogocima Pongračića, Dugandžića i pričuve Vrdoljaka preskočio prepreku iz Zaprešića i upisao drugu uzastopnu pobjedu, a još su uvjerljiviji bili juniori Cibalije na gostovanju u Varaždinu.

Prednost im je donio Ćorić, do odmora je stigao poravnati Antolek, no u drugom poluvremenu za konačnih 5:1 pogađaju dva puta kapetan Muženjak i dva puta Puljić. Cibalia je time potvrdila trenutačnu kvalitetu, koju dokazuje i visoko treće mjesto.

16. Istra 1961 4 (9:21)

Izrazito zadovoljni odrađenim gostovanjem bit će i juniori Splita, koji su slabo startali, ali su ovoga vikenda s 4:1 svladali svoje domaćine iz Šibenika. Zebić je svoja prva dva pogotka postigao u prvom dijelu da bi potom smanjio Zelić. Međutim, Lekaj sredinom nastavka zarađuje izravni crveni karton zbog nesportskog udaranja protivnika i ostavlja Šibenik na cjedilu pa je Zebić u 85. minuti upotpunio svoj hat-trick, a pobjedu je potom zapečatio Stipanović.

U Sigetu su domaći Hrvatski dragovoljac i gostujuća Croatia iz Sesveta podijelili bodove. Završilo je 1:1, a strijelci su bili Doležal u 66. minuti za Dragovoljce te Petanjek u samoj završnici dvoboja za Sesvećane, premda je šest minuta prije kraja zbog vrijeđanja suca isključen njegov suigrač Mohač.

Golovima Ikića i Jovančevića Zadrani su svladali Zagreb i tako barem malo popravili svoj slabiji plasman, a u lokalnom derbiju Rijeka je bila bolja od Istre 1961. Domaćini su poveli 3:0 preko Conjara, Tuzlaka i Datkovića, a počasni je pogodak za Puljane postigao Baša.

U srijedu u 15 sati na SPTV bit će prikazana snimka utakmice između Lokomotive i Dinama.

Rijeka - Istra 1961 6:1

Još uvjerljiviji od svojih juniorskih kolega bili su Hajdukovi kadeti, koji su goste iz Koprivnice svladali rezultatom 5:1, a oni Dinamovi pobijedili su Lokomotivu 4:0.

Najveće su slavlje, međutim, zabilježili kadeti Rijeke, koji su svoje goste iz Istre kući ispratili s čak 6:1. Zadru je protiv Zagreba bio dovoljan jedan pogodak, Šibenik je s 2:1 nadjačao Split, a istim je rezultatom Osijek bio bolji od Intera.

Hrvatski dragovoljac s dva je pogotka pobijedio Croatiju iz Sesveta, a jedini remi u devetom kolu odigrali su Varaždin i Cibalia. Bilo je 2:2.

Na kadetskoj tablici Hajduk vodi sa savršenim učinkom, odnosno svih devet pobjeda (27 bodova) a slijede ga Rijeka (21 bod), Dinamo (20) te Varaždin i Hrvatski dragovoljac (18). Na začelju su Lokomotiva s četiri i Istra 1961 s dva osvojena boda.