Slavlje Zeline, novi poraz Nehaja

Ante Dubravac • srijeda, 19.10.2011.

Nakon samo dva dana odmora odigrano je novo kolo Treće HNL Zapad. Zelina je na gostovanju kod Dubrave došla do nova tri boda dok je Nehaj doživio drugi poraz u nizu.

Nakon što su s uvjerljivih 3:0 bili bolji od Nehaja nogometaši Zeline došli su do još jedne vrlo bitne pobjede. Gostovanje kod Dubrave odlučeno je polovicom drugog poluvremena kada Zelina u razmaku od samo četiri minute postiže dva pogotka. Prvo u 62. minuti pogađa Ivan Kiš, a konačnih 2:0 postavlja Josip Marošević.

Težak poraz od Zeline Nehaj je želio prebroditi s pobjedom na domaćem terenu protiv Buja, ali su gosti imali drugačije planove. Nakon izjednačenih prvih 45 minuta Dario Šendula u 60. minuti dovodi Buje u vodstvo. Pritisak domaćina urodio je plodom pet minuta prije kraja susreta kada Edi Petrović glavom pogađa za 1:1. Kada su svi očekivali posljednji sučev zvižduk Saša Kapular pogađa za veliko slavlje gostiju.

Novalja je na svom terenu dočekala posljednjeplasiranu momčad lige Crikvenicu i slavila s minimalnih 1:0. Utakmica u kojoj sudac tijekom 90 minuta nije pokazao niti jednu javnu opomenu riješena je u 34. minuti. Strijelac jedinog pogotka bio je Mark Kostešić.

Brza dva pogotka u prvih 14 minuta bila su dovoljna nogometašima Rovinja da dođu do novih bodova. Dvostruki strijelac bio je Goran Tomić, a počasni pogodak za Vrbovec postigao je Ante Anić u posljednjim sekundama susreta. Stupnik je dugo bio u rezultatskom minusu protiv Opatije, ali do tri boda dolaze pogotkom Stipe Šporčića u 88. minuti iz najstrože kazne.

Od ostalih rezultata treba izdvojiti minimalno slavlje Vrapča na gostovanju kod Grobničana i susrete Dugog Sela i Orijenta te Segeste i Krka koji su završili s identičnim rezultatom 1:1.