Ante Dubravac • srijeda, 19.10.2011.

Utakmicama trećeg kola skupine H nastavljeno je natjecanje u Ligi prvaka. Milan i Barcelona su na domaćim terenima opravdali uloge favorita i došli do novih pobjeda.

Skupina H

Milan - BATE Borisov 2:0
(Ibrahimović 33', Boateng 70')

Nakon što su u prošlom kolu slavili na domaćem terenu protiv Viktorije Plzen rezultatom 2:0 nogometaši Milana na San Siru su dočekali BATE Borisov i osvojili nova tri boda.

Od samoga početka susreta Milan je preuzeo inicijativu, ali u vodstvo dolaze tek u 33. minuti. Centaršut s desne strane gostujuća obrana samo kratko odbija do Ibrahimovića koji snažnim udarcem dovodi Milan u vodstvo. Već u idućem napadu nova velika prilika za Ibrahimovića, ali njegov udarac odlazi malo pored gola.

Poslije samo dvadesetak sekundi igre u nastavku grešku obrane Milana pokušava iskoristiti Kežman, ali u ključnom trenutku loše reagira. BATE je nastavio s napadima pa Abbiati odličnim reakcijama spašava svoju mrežu. Nakon početnog pritiska gostiju Milan preuzima kontrolu nad susretom i u 70. minuti prekrasnim pogotkom Boatenga rješava pitanje pobjednika.

Barcelona - Viktoria Plzen 2:0
(Iniesta 10', Villa 82')

Aktualni španjolski i europski prvak momčad Barcelone bez većih problema se obračunala s gostima iz Češke čime se nastavila mrtva trka s Milanom za vodeću poziciju u skupini.

Već u trećoj minuti Dani Alves izlazi sam pred gostujućeg golmana, ali njegov udarac odlazi visoko preko gola. Gostujuća obrana izdržala je do desete minute kada nakon lijepe akcije za 1:0 pogađa Andres Iniesta. Unatoč velikoj dominaciji u nastavku susreta Barcelona do poluvremena nije povećavala svoju prednost. Najbliži pogotku bio je Lionel Messi u 45. minuti, ali njegov pokušaj iz slobodnog udarca pogađa stativu.

Igra samo na polovici gostiju nastavljena je i u drugom dijelu i konačno u 82. minuti Barcelona je povećala svoju prednost. Jednu od brojnih prilika u pogodak pretvara David Villa i postavlja konačnih 2:0.

• Obrisan korisnik20.10.2011. u 07:47
    pa jesi ti gleda utakmicu milana il samo govoris gluposti? pa hebote dinamo je realu stvorio 2 mrtve sanse. da si gleda utakmicu vidio bi da se milan poigrava s bateom, pogotovo zadnjih pola sata, samo ih je sreca spasila od jos 2-3 komada
  • Ronaldo920.10.2011. u 01:42
    to je strašno kakav je taj milan starački dom,pa njima svi rade mrtve šanse,pa to je nedopustivo za takvu ekipu,Nesta je bio velik igrač,nekad i najbolji stoper ali vrijeme ga je pregazilo,on je odigro svoje i na ovakav nacin samo stavlja mrlju na veliku karijeru