Caja iščupala pobjedu u Istanbulu

Vedran Filipović • srijeda, 19.10.2011.

Otvaranje skupine A pokazalo je koliko će ovo biti neizvjesna euroligaška sezona. U dva napeta susreta Cantu je svladao Francuze dok je veliku pobjedu ostvarila Caja Laboral protiv Fenerbahčea našeg Nevena Spahije.

Caja Laboral iznenadila je Fenerbahče u Abdi Ipekci Areni i rezultatom 69:66 odnijela dva boda put Španjolske. Prvo poluvrijeme proteklo je u neizvjesnosti te izmjenama vodstva, a do prve opipljivije prednosti (57:50) stigli su gosti u četvrtoj četvrtini. No, Jerrells s dvije trice i Gist šutem s poludistance donose preokret domaćinima, a Ivanović je bio primoran zvati minutu odmora.

Kada je Teletović zabio svoju treću tricu minutu prije kraja i postavio 66:62, bilo je jasno da su gosti bliže pobjedi. Ušlo se u penal završnicu gdje je Sefolosha na minus dva promašio oba, a Ribas s druge strane jedno 12 sekundi prije kraja. Danas najbolji igrač domaćina Omer Onan pokušao je donijeti produžetak, no lopta se nećkala te na koncu izašla iz obruča za veliku pobjedu Caje.

Prvo ime u pobjedničkim redovima bio je Mirza Teletović koji je u 35 minuta zabio 23 poena, uzeo šest skokova te sakupio dvije blokade. Milko Bjelica je zabio 12 poena, Seraphin 10, a Pablo Prigioni imao je sedam asistencija. Kod Spahijine momčadi najbolji Onan sa 16 poena, a dvoznamenkasti su još bili Ukić (5/10 za dva, 0/1 za tri, 3 sk, 2 as) i Gist (sedam skokova) koji su postigli 10 poena. Bojan Bogdanović je za 13 minuta imao učinak 0/1 za dva, 0/3 za tri, dva skoka i jednu asistenciju.

U drugom susretu skupine A talijanski Cantu je bio bolji od francuskog Nancyja s 80:69. Susret su prelomili krajem treće i početkom posljednje četvrtine serijom 8:0, a na poluvrijeme se otišlo s 44:44. Kod Talijana bilo je mnogo solidnih igrača, ali najviše se istakao Šermadini s osam poena i šest skokova, dok su najefikasniji bili Cinciarini s 15 i Micov s 14 poena. Basile je zabio devet uz šest asistencija, a jednu manje imao je Leunen. Kod gostiju Batum je u 40 minuta zabio 13 poena, uzeo sedam skokova i podijelio osam dodavanja, Moerman je također ubacio 13 dok je najefikasniji bio Akin Akingbala s 20 poena i sedam skokova.

U petak se igra susret između Bilbaa i Olympiakosa.

• Obrisan korisnik20.10.2011. u 10:22
    čudna utakmica....fener mi izgleda nekako neuigrano u napadu. ne čudi u biti....ukić se tek oporavio, kao i vidmar, nema tomasa, thabo došao prijje 3 dana, nema turkcana, bojan, gist i jerrels su novi. čudi me ipak mala minutaža BB-a. p.s. kad se uigraju za nekih mjesec dana, bit će fener opako jak.
  • Obrisan korisnik20.10.2011. u 10:15
    Bogdanovic bez koša?!Ne sjecam se kad mu se to zadnji put dogodilo!Za visoke ciljeve Fenera treba im Bojan od bar 10-tak koseva po utakmici.
  • pikepiletina20.10.2011. u 10:14