Banić srušio Olympiakos

Vedran Filipović • subota, 22.10.2011.

U posljednjoj utakmici prvoga kola skupine A Eurolige, debitanti iz Baskije svladali su grčki Olympiakos 76:61 pred 9.000 svojih navijača...

Od početka do kraja susreta, košarkaši Bilbaa bili su korak ili dva ispred gostiju iz Pireja. Nakon prve četvrtine bilo je 18:11 za domaćine koji su igrali strašnu obranu predvođeni D'Orom Fischerom koji je dominirao u skoku te zatvorio domaći reket. Na veliki odmor otišlo se s plus šest za Bilbao.

Predvođeni Markom Banićem Španjolci na početku drugog dijela stižu na 50:39 i Ivković je bio prisiljen pozvati minutu odmora. Nisu domaći posustajali te je na kraju treće četvrtine semafor pokazivao 60:49. Do kraja je to bilo rutinsko čuvanje teško stečene prednosti za veliku, povijesnu pobjedu debitanata u Euroligi.

Banić i Fischer su vodili Baskijce do slavlja. Marko je za 30 minuta postigao 22 poena (7/9 za dva, 8/8 slobodna bacanja) i uzeo pet skokova dok je Fischer zabio 16 poena uz osam skokova. Aaron Jackson dodao je 11 poena i pet asistencija. Kod Redsa 15 poena Gecevičiusa i 14 Hinesa, a valja istaknuti podatak kako je omjer u skokovima bio 36:23 za Španjolce.