Vodeni sportovi

Medveščak s prednošću u Rusiju

Ivana Jurica • nedjelja, 23.10.2011.

U prvoj utakmici osmine finala Euro kupa Medveščak je u Zagrebu s jednim pogotkom razlike, 12:11, pobijedio Dynamo iz Moskve. Momčad Damira Vinceka tako će s jednim pogotkom razlike otputovati u Moskvu gdje će pokušati izboriti plasman u četvrtfinale ovog natjecanja.

Medveščak – Dinamo 12:11 (2:2, 3:3, 4:3, 3:3)

Zagreb, bazen u Utrinama, gledatelja 700

Medveščak: Selem, Burić 2, Babić 2, Čule, Jakovac 2, Kučević, Martinić 4, Benić, Kolar, Geratović, Ćuk, Samodol 2, Blažević, trener: Damir Vincek.

Dynamo: Šmarin, Jablonovski, Mokienko 1, Antipov, Ušakov 5, Krasnov 1, Fatahutdinov, Gubarev 2, Semin 2, Malkov, Bolšakov, Markoč, Rastorguev, trener: Maksim Ivanov.

Peterci: Medveščak 2/3, Dinamo -

Igrač više: Medveščak 4/10, Dinamo 5/9

Suci: Alexandrescu (Rumunjska) i Dalli (Malta)

Pred dobro popunjenim tribinama bazena na Utrinama Medvjedi su veći dio utakmice bili u vodstvu, s jednim ili dva gola razlike. Ali nakon prve četvrtine na semaforu je svjetlilo 2:2. I na poluvremenu rezultat je bio izjednačen, 5:5.

Slaba realizacija igrača više, samo 4/10, koštala je Medveščak i boljeg rezultata uoči uzvrata. U trećoj četvrtini domaći su vaterpolisti postigli pogodak više od svojih protivnika, a u zadnjoj su minuti imali i vodstvo od 12:10, no, utakmica je ipak završila rezultatom 12:11.

Uz slabu realizaciju igrača više, Medvjedi su propustili realizirati i jedan peterac, a i vratar Selem nije bio na razini nekih ranijih izdanja. Nedvojbeno je da Vincekova momčad može odigrati bolje, odnosno da u Rusiji može obraniti prednost koju su stekli na domaćem bazenu.

Uzvrat se u Moskvi igra 8. ili 9. studenog.