Vodeni sportovi

Posillipo prejak za Splićane

Marko Domljanović • nedjelja, 23.10.2011.

Vaterpolisti splitskog Mornara doživjeli su prvi poraz u ovoj sezoni. Na bazenima u Poljudu bolji je bio talijanski Posillipo koji tako nosi veliku prednost na uzvrat u Napulj.

MORNAR BRODOSPAS - POSILLIPO 4:7 (1:1, 2:0, 0:3, 1:3)

Split, prvi susret osmine finala Eurokupa
Suci: Kun (Mađarska) i Tulga (Turska)

MORNAR BRODOSPAS: Bijač (13 obrana), Burić 2 , Aličić, Marinić-Kragić 1, Podrug, Čorušić , Kalebić, Oreb , Jerković, Čagalj , Antonijević, Marelja 1, Ban , Pivčević

POSILLIPO: Negri (10 obrana), Perez 3, Pasković, Buonocore 2, Mattielo, Bertoli, Renzuto, Gallo 1, Minguell 1, Calcaterra, Baraldi 1, Antonino, Saccioa

Splićani su jako dobro ušli u utakmicu protiv renomiranog protivnika i poveli golom Burića već u prvom napadu, ali gosti minutu prije kraja prve četvrtine uspijevaju poravnati zahvaljujući Baraldiju.

U drugom dijelu hrvatski je predstavnik zaigrao još bolje i sačuvao svoju mrežu nedirnutom dok su s druge strane precizni bili Marelja i Burić. Dva gola prednosti na poluvremenu u vrlo tvrdoj utakmici činio se kao odličan kapital za uspjeh Mornara u ovom susretu.

Nažalost, Splićani su u trećoj četvrtini potpuno pali i gosti seriju od 3:0 zaključuju golom Pereza i prelaze u vodstvo. Mornar je do kraja treće dionice ostao bez pogotka i u posljednju četvrtinu ušao sa minimalnim zaostatkom (3:4).

Lošija igra Mornara nastavila se i u posljednoj četvrtini. Buonocore odvodi goste na dva pogotka prednosti, Mornar preko Marinića-Kragića uspijeva uzvratiti, ali peterac Minguella i novi pogodak Pereza otklanjaju svaku dvojbu oko pobjednika.

Mornar ima za čime žaliti, posebice zbog osjetne prednosti nakon prvog poluvremena, a igrači Joška Krekovića razloge poraza moraju tražiti u jako lošoj realizaciji igrača više - Splićani su, naime, iskoristili samo dvije od čak 11 prilika. Veće iskustvo Talijana tako se pokazalo presudnim.

"Odlično smo otvorili utakmicu i imali sve u svojim rukama, ali nismo imali snage pratiti njihov tempo. Platili smo cijenu europskog neiskustva i lako prosuli prednost za koju smo se mučili. Čestitam Posillipu, ali moram priznati da su me malo iznenadili odličnom fizičkom pripremljenošću", rekao je Marinić-Kragić za klupske stranice.

• Obrisan korisnik25.10.2011. u 09:40
    koliki je proračun posillipa, a koliki mornara, ovo je fantastičan rezultat!
  • Obrisan korisnik23.10.2011. u 20:04
    svaka čast mladom bijaču, iz utakmicu u utakmicu pokazuje veliki talenat i kvalitetu. a očito i jako dobro radi sa legendarnim posinkovićem i mislim da će jug dobit velikog golmana nakon odlaska vićana