Županja 25:23 Vidovec BIOS
Vidovec BIOS

Prvi poraz Vidovčana

Sportnet • ponedjeljak, 24.10.2011.

U sedmom kolu 1. HRL rukometaši Vidovec Biosa doživjeli su prvi ovosezonski poraz. Savršen niz prekinut je na gostovanju u Županji, gdje je domaćin bio bolji rezultatom 25:23...

Županja – Vidovec Bios 25:23 (15:12)

Županja, dvorana OŠ Ivan Kozarac, gledatelja: 200
Suci: Dragočajac (Novska), Kostecki (Lipovljan)

Županja – Bušič, Ivkić 1, Baković, Galović, Nađ 1, Pejić 5, Dušanić 4, Benaković, Milišić 7(5), Duvnjak 2, Lovrić 5, Juzbašić, Rajković, Vuković, Dropuljić
Trener: Mario Dropuljić

Vidovec Bios – Kanižić, Vidaček, N. Melnjak, Vincek 5, M. Melnjak, Breljak 1, Vujović, Lovrenčić 5, A. Melnjak 7(1), Turković 1, Balent, Sršen, Dobovičnik 2, Malner 1(1), Brkinjač, Svetec 1
Trener: Zvonimir Melnjak

Prvo poluvrijeme bilo je prilično izjednačeno, a tek pred kraj poluvremena domaćin ipak stiče manju prednost. Tome su "kumovala" i dva promašena penala Vidovec Biosa (A. Melnjak, Malner), a domaćin u nastavak kreće s dva uzastopna gola te prednost povećava na 17:12.

Pokušavali su vidovečki rukometaši vratiti se u susret, juniorski reprezentativac Vincek je igrao odlično, kao i Alen Melnjak, ali je zakazala desna strana, s koje je Vidovec Bios bio praktički bezopasan.

"Teško se bilo vraćati, pokušali smo sve, ali uspjeli smo doći samo na minus jedan. Šteta zbog poraza, nismo bili danas pravi, previše smo griješili i Županja je zasluženo pobijedila na kraju. Nije katastrofa, naravno, ovo je tek prvi poraz u sezoni, vjerujem da već od idućeg tjedna i utakmice krećemo s novim nizom pobjeda", istaknuo je trener Vidovca Zvonimir Melnjak.

U redovima Vidovec Biosa najviše su se istaknuli Alen Melnjak sa sedam pogodaka te Vincek i Lovrenčić sa pet golova. Nedostajao je svakako Zoran Jeftić, možda i ponajbolji igrač Biosa, jer s njim na crti i u igri ekipa ipak ima dimenziju više.

Idući tjedan Vidovec Bios ugostit će Biograd, a potom slijedi i derbi prvenstva, kada Vidovec Bios gostuje u Zagrebu kod slavnog Medveščaka.