U 17: Hrvatska poražena od Azerbajdžana

Nikola Vlahović • utorak, 25.10.2011.

Hrvatska nogometna reprezentacija do 17 godina izgubila je u prvoj utakmici u kvalifikacijama za Euro...

Izabranici Ivana Gudelja u Rovinju su poraženi od svojih vršnjaka iz Azerbajdžana rezultatom 2:1.

Tako su mladi Kockasti porazom krenuli u kvalifikacije za Europsko prvenstvo. Naša reprezentacija utakmicu je dočekala kao favorit, međutim, gosti se kući vraćaju s punim plijenom.

Azerbajdžan je došao do prednosti u 33. minuti kada je Dominika Livakovića matirao Ruslan Nasirli. U drugom poluvremenu gosti stižu i do drugog pogotka, a mrežu Hrvatske u 58. minuti zatresao je Orhan Alijev.

Naša reprezentacija smanjila je rezultat u 69. minuti, a strijelac je bio Marko Pjaca. Međutim, do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao te su gosti osvojili tri boda.

U drugoj utakmici koja se igrala u našoj skupini Ukrajina je s 2:0 pobijedila Belgiju. Hrvatska će u četvrtak igrati protiv Ukrajine.

Kvalifikacije za Europsko prvenstvo:
Hrvatska - Azerbajdžan 2:1
Ukrajina - Belgija 2:0

Hrvatska: Livaković, Deanović, Lučić, Kušeta (od 41. Pjaca), Milić, Viduka, Bašić, Pašalić, Kolar, Faletar (od 41. Gorgiev), Mandić (od. 58. Mujan)

• terryboy25.10.2011. u 20:15
    ma tko bi rekao...kakvo iznenadjenje...mora da je ovaj jedan koji nije iz dinama ili Hajduka sve zajb... to treba ispraviti vec u narednoj utakmici...nakon mladih Gruzije evo i Azeri su za nas misaona imenica