Pranjić i Olić sudjelovali u pobjedi

Borna Rupnik • srijeda, 26.10.2011.

Utakmicama u srijedu zaključena je šesnaestina finala Njemačkog kupa. Najuvjerljiviji je bio Bayern, koji je momčad Ingolstadta ispratio sa šest pogodaka u mreži...

Nogometaši Bayerna nisu imali velikih problema protiv Ingolstadta. Müller je goste načeo u prvom dijelu, a u drugom su poluvremenu posao dovršili Alaba, pa dva puta Petersen, jednu je loptu u svoj gol spremio Matip, a konačnih 6:0 postavio je Usami u samoj završnici.

Danijel Pranjić odigrao je cijelu utakmicu, a Ivica Olić dobio je priliku u zadnjih pola sata.

Hertha je svoj plasman u osminu finala potvrdila s tri pogotka u posljednjih pola sata u Essenu, a strijelci su bili Ramos, Lasogga i Rukavytsya. Andre Mijatović nije igrao.

Istim je rezultatom Stuttgart apsolvirao FSV Frankfurt, a pogotke su postigli Hemlein, Cacau i Traore. Schalkeu su u Karlsruheu dovoljni bili pogoci Huntelaara i Matipa.

Kazior i Sykora pobrinuli su se za prolaz četvrtoligaša Holstein Kiela pored Duisburga, a u dvoboju prvoligaša Hannovera i Mainza uspješniji su bili gosti. Jedini pogodak na susretu, u produžetku, bio je djelo Ivanschitza. U produžetku je prošao i Kaiserslautern kod Eintrachta - dvije minute prije jedanaesteraca pogodio je Sukuta-Pasu.

Aue je pred svojim navijačima ispao od Nürnberga, koji je u 64. i 68. minuti utakmicu riješio golovima Essweina i Wiessmeiera. Domaćini su tek smanjili preko Koniga.

Njemački kup, šesnaestina finala: RW Essen - Hertha 0:3
Stuttgart - FSV Frankfurt 3:0
Karlsruher SC - Schalke 0:2
Holstein Kiel - Duisburg 2:0
Hannover - Mainz 0:1 (produžetak)
Bayern - Ingolstadt 6:0
Eintracht - Kaiserslautern 0:1
Aue - Nürnberg 1:2