Levanteu pobjeda u uzbudljivoj završnici

Nikola Vlahović • srijeda, 26.10.2011.

Deseto kolo Primere igra se preko tjedna, a večeras je odigrano nekoliko zanimljivih utakmica. Vodeća momčad Primere, Levante, u uzbudljivoj je utakmici pobijedio Real Sociedad. Do tri boda došao je i Rayo Vallecano te Valencia, dok su Getafe i Osasuna podijelili bodove...

Getafe i Osasuna snage su odmjerili na stadionu Alfonso Perez, a nakon 90 minuta igre nije bilo pobjednika. U uzbudljivoj utakmici gledatelji su vidjeli četiri pogotka, a utakmica je završila podjelom bodova, 2:2. Osasuna je odlično otvorila utakmicu i povela je već u osmoj minuti, a glavom je zabio Ibrahima Balde. Taj rezultat na semaforu je stajao sve do 62. minute, a onda za izjednačenje Getafea pogađa Dani Guiza. Međutim, Balde svojim drugim pogotkom dovodi Osasunu u vodstvo u 66. minuti. Da gosti ne odu kući s punim plijenom pobrinuo se ponovno Guiza, koji je glavom nakon ubačaja Miguela Torresa matirao Fernandeza.

Levante i dalje ne zna za poraz, a snagu kluba iz Valencije u ovom je kolu osjetio Real Sociedad. Gosti su dobro krenuli u utakmicu i poveli su već u četvrtoj minuti preko Daniela Estrade. Međutim, Levante je nastavio igrati svoj nogomet te je u drugom poluvremenu preokrenuo rezultat u svoju korist. Najprije je za 1:1 u 56. minuti mrežu gostiju pogodio Nano, a domaće navijače golom za 2:1 obradovao je Valdo.

I dok su domaći navijači slavili novu pobjedu, Sociedad je izjednačio na 2:2, četiri minute prije kraja susreta. Međutim, uporne Žabe pokazale su veliku upornost te su krenule po treći pogodak. Želja i upornost Levantea isplatila se u sudačkoj nadoknadi kada je za pobjedu zabio Ruben Suarez. Tako će Levante i iduće prvenstveno kolo dočekati kao prvoplasirana momčad Primere.

Malaga je odigrala još jednu vrlo lošu utakmicu te je u gostima poražena od Rayo Vallecana 2:0. Domaćini su iznenadili goste već u sedmoj minuti kada je glavom mrežu Malage zatresao Pedro Botelho. Nova nevolja za Malagu stigla je u 36. minuti kada je crveni karton dobio Eliseu. Vallecano je potpuno nadigrao skupu momčad Malage, a u 70. minuti domaćini su došli i do drugog pogotka. Navijače na stadionu Teresa Rivero obradovao je iskusni napadač Raul Tamudo.

Valencia je dugo lomila otpor Zaragoze, a Šišmiši su do pogotka došli tek pred kraj utakmice. Nakon par propuštenih prilika Valencia je povela u 82. minuti, a strijelac gola vrijednog tri boda bio je Jordi Alba.

• Obrisan korisnik27.10.2011. u 00:04
    konacno smo i mi pobijedili jednu. amunt valencia.
  • Obrisan korisnik26.10.2011. u 23:50
    joj bi volio da levante osvoji(mada znamo da je to moguce 0,1%) pa da nabije rogove i barci i realu
  • joka030526.10.2011. u 23:15
    <3 REAL MADRID <3 ...Svaka čast igračima Levantea!!