Primera División, 10. kolo, 25.10.2011, 22:00 h
Sevilla 2:2 Racing Santander
Racing Santander

Rakitićeva asistencija za bod

Ante Dubravac • utorak, 25.10.2011.

Nakon što su u prošlom kolu zahvaljujući odličnom vrataru Varasu na Camp Nou osvojili jedan bod nogometaši Seville na svom su terenu dočekali Racing Santander.

Prvu prijetnju na susretu stvaraju gosti u desetoj minuti. Glavom je pokušao Mamadou Kone, ali Varas njegov pokušaj zaustavlja bez problema. Četiri minute kasnije uzvraćaju domaćini preko Martina Caceresa. U 18. minuti pokušava Trochowski, ali ostaje 0:0.

Polovicom prvog poluvremena Sevilla je pritisnula Racing u svojih 16 metara, međutim unatoč tri kornera u nizu i dva dobra pokušaja gosti i dalje odolijevaju svim napadima. Ipak u 37. minuti dominacija domaćina se isplatila. Slobodan udarac je uputio Jose Campana, najviši u skoku je Manu koji glavom zabija za 1:0. Samo tri minute kasnije nakon kornera glavom pokušava i Emir Spahić, međutim njegov udarac krajnjim naporom brani gostujući vratar Tono.

Velika prilika za Racing u 43. minuti, lopta dolazi do Samperija koji s nekoliko metara udaljenosti puca visoko preko gola. Do kraja prvog poluvremena gledatelji su vidjeli još jedan pokušaj Trochowskog, ali se na odmor odlazi s prednošću domaćina 1:0.

Manje od dvije minute trebale su Sevilli da zaprijeti u nastavku. S ruba šesnaesterca je pokušao Jose Campana, međutim Tono je opet uspješniji. U 62. minuti nakon kornera za domaćine Racing odigrava brzu kontru koju pogotkom završava Ariel.

Sedam minuta kasnije novi šok za sve domaće navijače. Odličnu asistenciju Diopa koristi Samperio i dovodi goste u vodstvo 2:1. Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić u igru je ušao u 73. minuti umjesto Campane. Preokret gostiju očito je ostavio traga na igri Seville koja unatoč većem posjedu lopte nije uspijevala stvoriti ozbiljniju situaciju za pogodak. Kada su svi čekali posljednji sučev zvižduk Rakitić je uputio centaršut na koji najbolje reagira Manu i postavlja konačnih 2:2.

U idućem prvenstvenom kolu Sevilla dočekuje Granadu, dok se Racing Santander na svom stadionu ugostiti Betis.