Juventus 2:1 Fiorentina
Fiorentina

Juventus ponovno na vrhu

Ivana Spahija • utorak, 25.10.2011.

U prvom susretu devetog kola Serie A, nogometaši Juventusa na domaćem su terenu došli do pobjede nad Fiorentinom i time su uzeli nova tri boda za trenutni povratak na prvo mjesto na ljestvici. Stara dama se dosta namučila protiv solidne momčadi Fiorentine, ali je u konačnici slavila zahvaljujući pogocima Bonuccija i Matrija...

Nakon remija s Genoom u prošlom kolu, nogometaši Juventusa u ovom su se kolu vratili na pobjedničke staze. Na svojoj su Juventus Areni rezultatom 2:1 svladali Fiorentinu i uzeli nova tri boda s kojima su se, barem na jedan dan, ponovno vratili na prvo mjesto na ljestvici. Stara dama je odigrala solidnih 90 minuta, iako ni gosti nisu ostali bez ispaljenog metka, ali su tri boda zasluženo ostala u Torinu.

Prvu priliku u susretu Juventus je propustio u 11. minuti, Lichtsteiner je odlično uposlio Vučinića, koji je potom loše gađao pokraj gola. Pritisak na obranu Fiorentine domaćinima se isplatio u 13. minuti, gostujući vratar Boruc jedva je odbio udarac Vidala, a na pravom mjestu se našao Bonucci i pospremio loptu u mrežu za vodstvo Juventusa od 1:0.

Domaćini su do povećanja vodstva mogli doći u 22. minuti, dobro je gađao Matri, ali je lopta završila malo iznad grede. Minutu kasnije svoj je udarac isprobao i Pepe, ali je na mjestu bio Boruc. Novu priliku Juventus je propustio u 34. minuti kada je Boruc zaustavio pokušaj Vučinića, koji je deset minuta kasnije izbio sam ispred protivničkih vrata, ali je ponovno loše pucao pokraj gola.

U otvaranju drugog dijela probudili su se i gosti iz Firence, koji su do izjednačenja mogli doći u 46. minuti. Jovetić je glavom potražio vrata Stare dame, ali je tu opasnost uspješno otklonio Storari. Agresivnost Viola urodila je plodom u 57. minuti susreta kada je Jovetić odličnim pogotkom svladao nemoćnog Storarija i poravnao rezultat na 1:1.

Radost gostiju potrajala je samo sedam minuta, Pepe je idealno uposlio Matrija, koji je pronašao put do mreže Boruca i Juventusu donio novo vodstvo od 2:1. Nova prilika za domaćine bljesnula je u 68. minuti, dobro je gađao Matri, još bolje obranio Boruc. Svoj je udarac u 76. minuti isprobao i Marchisio, ali je i to uspješno raščistio Boruc. Do kraja susreta nije bilo većih prilika za promjenu rezultata pa je Juventus odnio puni plijen iz ovog dvoboja i zasjeo na vrh. Fiorentina je nakon poraza ostala na desetom mjestu na ljestvici.