Palermo 2:0 Lecce
Lecce

Palermo na južnoamerički pogon

Vedran Filipović • četvrtak, 27.10.2011.

U posljednjoj utakmici devetoga kola Serie A Palermo je na svojoj Renzo Barberi svladao momčad Leccea s 2:0, a strijelci za domaćine bili su Čileanac Pinilla te Urugvajac Hernandez.

Palermo je pritisnuo domaćine od prvog sučevog zvižduka, no udarci Iličića, Balzarettija i Pinille nisu pronašli mrežu vratara Benassija.

Ipak, Vukovi su kapitulirali u 28. minuti, precizan s bijele točke bio je Maurizio Pinilla. Unatoč prilikama Corvije i Odda na jednoj strani te Hernandeza na drugoj, na odmor se otišlo s minimalnim vodstvom za domaćine.

Gosti su krenuli odlučnije u nastavak dvoboja, Piatti je pucao u 49. minuti, ali lopta je završila izvan okvira gola. Nakon malo manje od sat vremena igre dvije prilike nije iskoristio Cuadrado i kazna je bila neminovna. Stigla je u 77. minuti, Zahavi je asistirao Hernandezu za "točku na i" tri boda Palerma.

Obje momčadi uputile su 13 udaraca na protivnička vrata, no igrači u ružičastim dresovima precizni su bili devet puta, a gosti samo tri. Palermo se ovom pobjedom popeo na diobu šestog mjesta dok je Lecce pretposljednje na prvoligaškoj ljestvici.