Espanyol i Athletic do punog plijena

Mišo Gulić • petak, 28.10.2011.

Espanyol je na svom travnjaku minimalno svladao Betis, što mu je donijelo pomak na šestu poziciju u prvenstvu, dok je Athletic iz Bilbaa bio uvjerljiv u srazu s Atletico Madridom te tako nakon devet kola došao do osmog mjesta.

Betis je u Barceloni bolje krenuo u susret i prvih petnaestak minuta imao inicijativu, ali potom se Espanyol budi, u nekoliko navrata i prijeti te uspostavlja terensku ravnotežu.

Do poluvremena su obje momčadi pokušavale, stvorile nekoliko prigoda, ali na odmor se ipak otišlo s početnih 0:0, no valja naglasiti kako je većinu vremena lopta bila u nogama domaćih nogometaša.

U nastavku je domaća momčad bila nadmoćna u svim segmentima igre, nizale su se prilike pred Betisovim golom, a nagrada je stigla u 75. minuti kada je na ubačaj Didaca Walter Pandiani glavom pogodio za vodstvo od 1:0.

Do kraja susreta Betis nije uspio odgovoriti i zaprijetiti golu domaćina, ali nisu ni igrači Espanyola pretjerano napadali i tražili drugi zgoditak pa je susret zaključen s minimalnom, ali za tri boda dovoljnom pobjednom od 1:0.

Athletic Bilbao i Atletico Madrid su svoj dvoboj devetog prvenstvenog kola započeli vrlo oprezno, a na prvu prigodu se čekalo do 15. minute kada je Diego odlično uposlio Filipea koji je trenutak oklijevao pa zatim pucao pored gola. Domaći su uzvratili preko Llorentea koji snažno odapinje s vrha kaznenog prostora, međutim, spreman je gostujući vratar.

Nova prilika za domaće zbila se u 38. kada je De Marcos iskoristio grešku Godina, ali kvalitetna završnica je ipak izostala. Do poluvremena nije bilo izrazitijih prigoda pa su momčadi na predah krenule s rezultatom 0:0.

Athletic je u nastavku strpljivo gradio napade, a prva prigoda je stigla u 59. minuti nakon što je je Aurtenetxe odlično s lijeve strane uposlio De Marcosa čiji udarac glavom odlazi preko vrata.

Dominaciju u drugom dijelu Baskijci su naplatili u razdoblju od 67. do 74. minute kada su s tri gola riješili sve dvojbe oko pitanja pobjednika. Prvo je Llorente uz podosta sreće zabio u 67., da bi da samo tri minute potom isti igrač pogodio i za 2:0. U 74., nakon ubačaja Hererra iz slobodnog udarca s lijeve strane, Toquero je najbolje reagirao i pogodio za 3:0.

Bio je to kraj svih nada za goste iz Madrida, a do kraja su domaći sigurno sačuvali vodstvo i tako na ljestvici preskočili svoje današnje goste te sada zauzimaju osmu poziciju s prikupljenih 12 bodova.

• Cantera28.10.2011. u 12:44
    Poalo anemično prvo ali odlično drugo poluvrijeme. Opet protivnik razbijen u uraganu od 10 minuta, iako je prvi gol plod puuuno sreće, ali mora se vratiti za neke promašaje. Highlights