Ante Dubravac • srijeda, 26.10.2011.

U sklopu desetog kola španjolskog nogometnog prvenstva nogometaši Real Madrida na svom su Santiago Bernabeu dočekali Villarreal i slavili s 3:0. Naš Mate Bilić je pogotkom sudjelovao u preokretu Sportinga na gostovanju kod Mallorce.

Nakon samo dvije minute igre prva prilika za Real Madrid. Slobodan udarac na dvadesetak metara izveo je Xabi Alonso u skoku ja najviši Sergio Ramos koji neobranjivo pogađa mrežu gostujućeg vratara, ali je pomoćni sudac podigao zastavicu i označio zaleđe.

Villarrealova obrana izdržala je samo pet minuta, a tada odličnu asistenciju Angela Di Marije prihvaća Karim Benzema i rutinirano prebacuje gostujućeg vratara za 1:0. Već u idućem napadu opasan udarac Cristiana Ronalda, međutim nema rezultatske promjene kao ni nakon pokušaja Kake.

Iako je u tijeku bila tek 11. minuta Kraljevski klub je došao do vodstva 2:0. Kaka se oslobodio svog čuvara i s ruba šesnaesterca neobranjivo pogodio donji desni kut nemoćnog vratara Diega Lopeza. Tek što su krenuli s centra domaćini oduzimaju loptu Žutima, Ronaldo odlično pronalazi Benzemu čiji udarac glavom iz velike blizine brani Lopez.

Prvi pokušaj gostiju viđen je u 15. minuti kada s dvadesetak metara pokušava Rossi, ali nema problema za Casillasa. Nakon velikog početnog pritiska koji je okrunjen s dva pogotka Real je malo popustio u svojim napadima pa se na iduću priliku čekalo do 31. minute. Tada nakon kornera Villarreala momčad Josea Mourinha s tri točna dodavanja izbacuje Di Mariju u veliku priliku koju on bez problema pretvara u 3:0.

Nastavak susreta počeo je u puno izjednačenijoj igri koja se uglavnom odvijala na sredini terena bez većih opasnosti za oba vratara. Prvu priliku u drugom poluvremenu gledatelji su vidjeli tek u 76. minuti kada je Ronaldo pokušao iz slobodnog udarca.

U 80. minuti pokušaj Arbeloe brani Lopez, a dvije minute kasnije dobrom intervencijom se istaknuo i Casillas. Tako je Real zahvaljujući furioznom prvom poluvremenu došao do nove pobjede s kojom je opet prestigao Barcelonu na prvenstvenoj ljestvici.

Mallorca koja se uoči desetog kola nalazila na 14 mjestu prvenstvene ljestvice na svom je stadionu ugostila posljednjeplasirani Sporting. Od samoga početka susreta domaćini su krenuli sa željom da što prije dođu do vodećeg pogotka što su i uspjeli u 16. minuti. Asistenciju Michaela Pereire koristi Gonzalo Castro i glavom pogađa za 1:0. Unatoč još nekim prilikama domaćina bio je to ujedno i rezultat s kojim se otišlo na odmor.

Odmah na početku drugog poluvremena zaprijetio je Hemed, ali njegov pokušaj odlazi malo preko gola. Samo četiri minute nakon što je ušao u igru Mate Bilić koristi asistenciju Alberta Lore i glavom iz blizine zabija za 1:1. U 61. minuti pokušao je Oscar Trejo, ali bez rezultatske promjene. Do potpunog preokreta gosti dolaze u 65. minuti kada Joao Victor nespretno skreće loptu u vlastiti mrežu. Bilić je odlično pucao u 73. minuti, međutim malo pokraj lijeve vratnice. Iako je Mallorca s pritiskom pokušala doći bar do izjednačenja gosti su izdržali sve napade i odnijeli velika tri boda.

• Obrisan korisnik27.10.2011. u 19:01
    sve to stoji Real je u boljoj formi od barce imaju i više bodova i sve ostalo bla bla ali Levante im neda ni jedan jedini dan biti prvi hehe haha
  • Obrisan korisnik27.10.2011. u 12:05
    Istina je da je Mourinho igrao sa Chelseajem visoki pressing, a što mu je i donijelo titulu u premijernoj sezoni kada su Duff i Robben napadali ko osice i probijali obranu, tako da visoki pressing nije origigi pepeova ideja iako ju je Pep podosta usavršio u Barci. Real djeluje dovoljno moćno da... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik27.10.2011. u 10:52
    @pleniglacial mogu skinut barcu al jel mogu skinut levante :)
  • Obrisan korisnik27.10.2011. u 09:46
    dobar je real ove sezone, dobar....msilim da mogu skinuti barcu.
  • Mean Machine27.10.2011. u 09:15