Caja bolja od Cantua

Mišo Gulić • srijeda, 26.10.2011.

Caja je na domaćem terenu uspjela svladati Bennet Cantu i na taj način doći do omjera 2-0. Gosti su se držali sve do posljednje četvrtine, ali onda je Teletović uzeo stvari u svoje ruke i svojoj momčadi osigurao mirnu završnicu.

Nakon što je u prvom kolu u Istanbulu iznenađujuće svladala Fenerbahče, Caja Laboral je do druge pobjede stigla na domaćem parketu protiv talijanskog Bennet Cantua. Iako su gosti opasno prijetili sve do sredine posljednje četvrtine i čak tri puta hvatali zaostatak, na Teletovićevu seriju koševa nisu imali odgovora pa su upisali prvi poraz.

Nakon izjednačujućih uvodnih minuta, Caja je do osjetnije prednosti od 15:8 došla sredinom prve četvrtine, ali gosti se vrlo brzo vraćaju u egal, preuzimaju vodstvo i četvrtinu završavaju s minimalnim vodstvom od 27:26.

Početkom drugog perioda domaći tricama Teletovića i Bjelice ponovno preuzimaju vodstvo i ponovno odlaze na plus sedam (40:33), ali gosti brzim akcijama ponovno uspjevaju odgovoriti na izazov pa do poluvremena sustižu domaće i na predah odlaze izjednačeni (44:44).

Ni treći domaći bijeg (51:44), početkom treće četvrtine, nije slomio žilave goste koji vrlo dobrom rolom Micova i Šćekića vraćaju utakmicu pod kontrolu i u posljednjih 10 minuta ulaze s tek minus dva (61:59).

Sedam minuta prije kraja Cantu je zaostajao tri koša (65:62), ali tada Teletović ubacuje osam uzastopnih koševa, nakon čega gosti više nisu imali snage za novi povratak pa je dramatična završnica ipak izostala te je susret zaključen s 81:69 u korist domaće momčadi.

U redovima domaće momčadi istaknuo se Teletović s 22 koša, dok je Bjelica dodao 17, a kod gostiju je Micov zabio 14, a Šćekić koš manje.