Banićevih 16 u porazu Bilbaa

Mišo Gulić • četvrtak, 27.10.2011.

Marko Banić je odigrao odličnu utakmicu na gostovanju njegovog Bilbaa kod Nancyja, ali nije to bilo dovoljno za pobijediti domaćina pa su sada obje momčadi poravnate na tablici s identičnim omjerom pobjeda i poraza. U susretu Olympiacosa i Fenerbahčea slavio je domaćin, a gosti su do posljednje minute bili u igri za bodove, međutim, u najvažnijem trenutku zakazao je šut i povratka više nije bilo.

Olympiakos - Fenerbahče 81:74

Grci su bolje otvorili susret te u 8. minuti imali prednost od 12:5, a tada Ukića mijenja Jerrells, gosti povezuju redove i do kraja prve četvrtine potpuno okreću susret u svoju korist (12:14).

Olympiacos je držao priključak do 14. minute (21:23), zatim gubi nekoliko lopti, što gosti koriste i na krilima Sefoloshe i Ukića do poluvremena ostvaruju respektabilnih +11 (26:37).

Turci nisu dozvoljavali priključak u prvih pet minuta nastavka pa iz tog perioda bilježimo i 44:32 u njihovu korist, no potom Grci rade seriju 10-0 u kojoj su glavnu rolu odigrali Spanoulis i Printezis te dolaze na tek dva koša minusa (42:44), a pred odlučujućih 10 minuta rezultat je glasio 53:54 u korist gostiju.

Posljednja četvrtina, za razliku od prethodnih, ponudila je bitno izjednačeniju utakmicu i sve do završnih 60 sekundi nije se znalo ime pobjednika, ali završnica ipak pripada Grcima koji na kraju dolaze do vrijedne pobjede od 81:74.

Kod Olympiacosa Spanoulis je zabio 22 koša uz sedam asistencija, dok je odlično odigrao i Printezis koji je dodao 21 uz stopostotan šut iz igre. Sefolosha je kod gostiju bio najefikasniji sa 17 koševa i 12 skokova, a Roko Ukić je u 32 minute, koliko je proveo na parketu, ostvario učinak od 13 koševa. Bojan Bogdanović je dobio 13 minuta, ali ih nije iskoristio na najbolji način pa je susret zaključio s tek dva postignuta koša.

Nancy - Bilbao 87:73

Bilbao je od starta utakmice bolje izgledao na terenu, dobro je funkcionirao dvojac Jackson - Mumbru, pa su krajem prve četvrtine imali šest koševa viška (12:18), da bi se domaći vratili i taj period igre zaključili s tek košem minusa (17:18).

U drugoj četvrtini obje momčadi su se izmjenjivale u vodstvu, no bez većih odvajanja pa je shodno tomu i poluvrijeme zaključeno s izjednačenim rezultatom od 38:38.

Izjednačena utakmica se nastavila i u trećem periodu, a ključan čovjek Bilbaa u tim trenutcima je bio naš reprezentativac Marko Banić s devet ubačenih koševa. Pred posljednju četvrtinu domaći su imali prednost od 61:58.

Banić je sa sjajnom predstavom nastavio i u posljednjoj četvrtini te bio najzaslužniji što je njegova momčad, tri minute prije kraja, zaostajala tek koš (72:71), ali sam nije mogao pa su domaći kraj dočekali bez većeg stresa te upisali pobjedu od 87:73.

U domaćim redovima prvo ime je bio Batum koji je zabio 26 koševa i tomu dodao sedam skokova te osam asistencija. Kod gostiju iz Španjolske najbolji je bio naš Marko Banić s postignutih 16 koševa i pet skokova, ali i 6 izgubljenih lopti.