Real ipak bolji od Armanija

Marko Domljanović • četvrtak, 27.10.2011.

Pred 10.984 gledatelja, Real Madrid i Emporio Armani odigrali su odličnu utakmicu. Nakon mnoštva preokreta i serija, u izjednačenoj utakmici slavili su domaćini iako ni suprotan ishod nipošto ne bi bio nezaslužen. Ipak, Španjolci su pokazali veliku odlučnost i zalaganje i njihov je trud na kraju nagrađen.

Prvi na utakmici pogađaju gosti zahvaljujući slobodnim bacanjima Bourousisa, ali domaćini brzo uzvraćaju serijom 7:0 i odlaze na pet koševa prednosti. Ipak, talijanski se predstavnik ubrzo vraća u vodstvo nakon koš-faula Hairstona za 8:9, a tri minute prije kraja prve dionice gosti ulaze u seriju od 7:0 i dolaze do 12:18 što je Real prije predaha uspio tek malo smanjiti košem Llulla.

Drugu četvrtinu koševima otvaraju Pocius i Llull pa Real brzo dolazi do poravnanja. Ipak, Talijani ne prepuštaju vodstvo sve do početka 15. minute i trice Carrolla za 26:25. Neko vrijeme momčadi se izmjenjuju u vodstvu, ali onda gosti opet pojačavaju tempo i serijom od 8:0 dolaze do 33:39 minutu prije kraja poluvremena. Nakon minute odmora, Real se uspijeva malo pribrati i Carroll ubacuje svoju treću tricu za minus tri domaćina na poluvremenu.

Vezane vijesti

Nakon jednog pogođenog bacanja Gallinarija, Tomić sa četiri koša u nizu poravnava na 40:40. I tada kreće show Drewa Nicholasa - poslije tehničke pogreške Suareza, Nicholas najprije pogađa dva bacanja, u napadu nakon toga i tricu, a onda i još jednu tricu da bi svoju fantastičnu seriju zaključio sa još dva bacanja i tricom nakon tehničke pogreške Llulla. Ukupno, Nicholas - Real Madrid 13:0 u točno 55 sekundi igre. Međutim, domaćini se ne predaju - najprije serijom od 8:0 hvataju priključak, a malo kasnije nizom od 9:0 dolaze i do vodstva od 58:57. Do kraja četvrtine se momčadi izmjenjuju u vodstvu, ali na kraju Carroll osigurava Realu minimalnih 63:62 na ulazu u posljednju četvrtinu.

Utakmica je potpuno izjednačena do 73:72 pet minuta prije kraja, a tada Carroll pogađa svoju četvrtu tricu i donosi Španjolcima opipljiviju prednost. Na to s druge strane košem uzvraća Bourousis, ali Pocius nakon toga pogađa dva slobodna bacanja. Gallinari tada promašuje tricu, a Fernandez sa dva slobodna bacanja donosi velikih šest koševa prednosti Realu. Minutu i 45 sekundi prije kraja, Nicholas sa dva bacanja vraća nadu gostima, ali odmah potom radi i prekršaj na Carrollu za tri slobodna bacanja. Amerikanac je precizan i donosi ključnu prednost svojoj momčadi pa Real na kraju ipak uspijeva slaviti sa 85:78.

Najbolji igrač Reala bio je Carroll sa 21 košem (trice 4/4), a Fernandez je dodao 17. Ante Tomić upisao je šest koševa i tri skoka. Kod Emporio Armanija najbolji je bio Nicholas sa 24 koša dok je Hairston dodao 18.