Maccabi prejak za Partizan

Marko Domljanović • četvrtak, 27.10.2011.

Puno uvjerljivije nego što to konačni rezultat govori Maccabi je došao do pobjede protiv beogradskog Partizana. Naime, gosti su tijekom cijelog susreta bili u značajnom zaostatku i tek u završnici iskoristili opuštanje Izraelaca.

Pred 11 tisuća bučnih Izraelaca, Partizan se dobro držao do isteka sedme minute i rezultata 12:12. Tada kreće serija Maccabija koja je trajala sve do početka drugih deset minuta i donijela domaćinima prednost od devet koševa. Niz je polaganjem prekinuo Mačvan.

Nakon toga utakmica ulazi u jedan mirniji period u kojem se igra koš za koš. Tek je Čakarević slobodnim bacanjima uspio smanjiti na 29:23 tri i pol minute prije kraja, ali "ponos Izraela" ekspresno odgovara sa pet koševa u nizu i opet bježi na 11 koševa prednosti. Do kraja poluvremena tempo se nije previše mijenjao, a u samoj završnici Pninijeva trica donosi domaćinima najvećih 41:29 na poluvremenu.

Vezane vijesti

Drugo poluvrijeme košem otvara Papaloukas, a Grku su se pridružili Eliyahu i Hendrix pa prednost Izraelaca nastavlja rasti sve do 56:37 u posljednjoj minuti. Law je u posljednjim sekundama koš-faulom malo popravio stanje na semaforu za Beograđane, ali ništa nije govorilo da bi Maccabi u posljednjih deset minuta mogao imati problema.

Partizan je u posljednju dionicu ušao nešto angažiranije i koševima Mačvana i Katića smanjio zaostatak, ali Schortsanitis vrlo brzo primiruje goste. 15 razlike ostalo je na semaforu sve do tri i pol minute prije kraja nakon čega gosti uspijevaju doći do minus sedam zahvaljujući seriji od 11:3. Ipak, 45 sekundi bilo je premalo da se nešto značajnije promjeni iako je trica Milosavljevića sekundu prije kraja za konačnih 70:66 Partizanu omogućila sasvim podnošljiv poraz.

Najbolji strijelac Maccabija bio je Papaloukas sa 13 poena, a Farmar je dodao 11, uz 6 skokova i asistencija. Kod Partizana je najbolji bio Mačvan sa 14 koševa i 6 skokova, a jednak broj koševa zabio je i Milosavljević.