Vodeni sportovi

Očekivano slavlje Pro Recca u Crnici

S bazena u Crnici:Ivana Jurica • subota, 29.10.2011.

Kao što se i očekivalo, europski viceprvak, talijanski Pro Recco rutinski je odradio gostovanje u šibenskoj Crnici. Iako nisu bili kompletni Talijani su se lako obračunali s mladim šibenskim sastavom. Slavili su s 14:7.

Šibenik – Ferla Pro Recco 7:14 (2:5, 2:3, 1:3, 2:3)

Šibenik, bazen u Crnici, gledatelja 300

Šibenik: Jukić (5 obrana), Santini, Erak, Belamarić, Rončević, Lindhout 1, Vlahović 3(1), Bašić, Stojanović, Sabioni, Seferović, Španja, Sučić (4 obrane), Šarić 3, trener: Mate Zeljak.

Vezane vijesti

Ferla Pro Recco: Gennaro (5 obrana), Burić, Madaras 3, Brasiliano, Kasas 1, Sukno 3, Di Costanzo 1, Giacoppo 1, Pijetlović 1, Fondelli, Ivović 3(1), Prlainović 1, trener: Jonathan Del Galdo.

Igrač više: Šibenik 4/9, Ferla Pro Recco 3/7
Peterci: Šibenik 1/1, Ferla Pro Recco 1/1
Suci: Tomislav Copić (Šibenik) i Mile Rebić (Split)

Gostovanje europskog viceprvaka, jedne od najboljih vaterpolskih momčadi na svijetu u Crnicu je privuklo 300-ak gledatelja. Iako nisu bili kompletni i imena poput hrvatskih reprezentativaca Sukna i Burića, Mađara Madarasa i Kasasa, Srba Prlainovića i Pijetlovića, te Crnogorca Ivovića garantirala su zanimljivu utakmicu, utakmicu u kojoj je domaća mladost mogla učiti od najboljih.

Od početka su gosti krenuli suvereno. Di Costanzo, Ivović i Pijetlović donijeli su svojoj momčadi vodstvo od 3:0 na otvaranju utakmice. Prvi domaći gol postiže Deni Šarić. Do kraja prve četvrtine Jukićevu mrežu pogađaju Kasas i Sukno, a na drugoj strani precizan je Lindhout.

Gaicoppo pogađa za 2:6 u drugoj četvrtini. Uzvraća domaći kapetan Vlahović, ali i Sukno i Prlainović na drugoj strani. Za 4:8 na poluvremenu precizan je još jednom Deni Šarić.

Tri uzastopna gola Talijani su postigli i na otvaranju drugog poluvremena: dva puta Madaras i jednom Ivović (iz peterca), za vodstvo od 11:4. Za 11:5 na kraju četvrtine pogodio je Šarić.

Ivović iz kontre pogađa za 5:12 na početku zadnje dionice igre. Kapetan Vlahović smanjuje na 6:12. Pro Recco preko Sukna i Madarasa postiže nova dva gola, a konačnih 7:14 postavlja Vlahović iz peterca. Posljednjih osam minuta na golu Šibenika stajao je Luka Sučić koji je u tom periodu zabilježio četiri obrane, od čega i jedan zicer Madarasa.

Kod domaćina samo su se trojica igrača upisala u strijelce, najefikasniji je s tri gola bio Deni Šarić. Pro Recco je u svojim redovima imao trojicu trostrukih strijelaca – Sukna, Madarasa i Ivovića.