Mrva: "Najbitniji su bodovi"

Ivana Jurica • nedjelja, 30.10.2011.

Četvrto kolo A-1 lige na Baldekinu donijelo je ogled Jollyja Jadranske banke Šibenik i sinjskog Alkara. Pobjeda je pripala domaćinima, a nakon susreta svi su bili složni kako je domaćin zasluženo slavio. I svi su redom isticali odličnu atmosferu u dvorani.

“Bila je jako teška utakmica. Prvo bih se zahvalio našim navijačima što su nas došli podržati, bila je prava košarkaška atmosfera. Mi smo utakmicu dobro otvorili. Prvu četvrtinu smo igrali obranu kako treba, u napadu je funkcioniralo, dok se u drugoj četvrtini to malo raspalo. Nismo u obrani radili zadatke, olako smo primali koševe. I to je na kraju rezultiralo ovakvim rezultatom i ja mislim da je u drugoj četvrtini prelomljena utakmica“, kazao je nakon utakmice gostujući igrač Andro Anzulović.

Trener Sinjana Boris Poljak čestitao je Jollyju na zasluženoj pobjedi: “Dozvolili smo Mrvi da nam u prve dvije četvrtine zabije 18 koševa, skoro pola koševa. Imali smo sve dogovoreno, kako i na koji način zatvarati, ali to je jedno na treningu pripremiti, a druga je stvar utakmica. Nadskakali su nas, zaslužena pobjeda Jollyja. Nemam prigovora. Mi smo jednostavno, kao što je i Anzulović rekao, u drugoj četvrtini izgubili ritam, možda ne toliko u obrani koliko u napadu. Nismo imali rješenja, ulazili smo u lake šutove, nerezonske i oni su nas iskažnjavali. I to je bio najveći problem, uz skok. Poslije smo se vraćali na pet – šest razlike, ali mislim da nemam što prigovoriti. Zaslužena pobjeda Jollyja.“

“Hvala našim navijačima koji su nas došli bodriti, mislim da je ovdje u Šibeniku bila prava atmosfera. Da li je bila dobra utakmica? Po meni možda i nije toliko lijepa i kvalitetna, ali je bila borbena. I mi i oni smo željeli pobjedu, na kraju su oni zasluženo pobijedili. Čestitke kolegi Bavčeviću i čitavoj momčadi. Mi ćemo bodove tražiti na nekoj drugoj strani. Svojim igračima nemam što zamjeriti na borbenosti i htijenju, mogu prigovoriti jedino na nerezonskim šutovima. Bilo ih je desetak i oni u A-1 ligi ne smiju biti upućeni jer to je šut bez balansa, bez ičega i tu su nas onda kaznili s kontrama i umjesto da u završnicu uđemo u sitnom minusu oni su otišli na 20 razlike i tu ja utakmica bila gotova“, dodao je Poljak.

“Osvojili smo dva boda što je najbitnije u cijeloj priči“, rekao je najbolji domaći igrač u ovoj utakmici Mate Mrva: “Igrali smo protiv protivnika koji je došao na naš teren s namjerom da pobijedi utakmicu i to su pokazali na parketu. Jako tvrda utakmica i upravo takvu utakmicu smo i očekivali. Dugo smo lomili rezultat. Na kraju smo se odlijepili na malu veću razliku. Najbitnije da smo uspjeli doći do bodova kod kuće. Svaka čas našoj publici, dečkima iz Sinja. Mislim da ovakvih utakmica fali u hrvatskoj košarci. Bilo je predivno za igrati.“

Svoje viđenje susreta dao je i domaći trener Nikša Bavčević: “Po drugi put zaredom moram uputiti ispriku. Za ovaj sam rezultat kriv i odgovaran ja. Isto kao što sam protiv Križevaca bio kriv ja. Ali po meni to je logika. Svi ovdje govore ajmo na mlade igrače. Mi se ne libimo odigrati s dva – tri, pa i četiri zaštićena igrača ako treba. Ja mislim da je za njih puno bitnije da osjete igru, svaka sekunda njima je dragocjena. Danas su bili impresionira utakmicom, publikom. Tri minute prije kraja razmišljao sam da li ostanemo na 20 razlike ili nekoga dotući. Po meni to nema smisla. Ovako je po meni bolje, jer ja sada mlađim igračima mogu ukazati da oni tu svoju mini utakmicu nisu odigrali dobro i to onda njima može biti isključivo motivacija za veći rad. Mi smo zaslužili utakmicu, a to što pobjeda nije bila s 20 ili više poena razlike to sam odgovoran ja. I opet ću to učiniti, svaki put, kad god budem mogao, ukrast ću sekundu, ukrast ću minutu i dat ću je mladom igraču.“

“Sa svojim igračima ja sam zadovoljan. Napravili smo protiv ovako čvrste momčadi 20 razlike s izuzetkom početka kad smo odigrali loše obrambeno. Mislim tu prije svega na Rossa, Bubalo nam je stvarao velike probleme. Nakon toga izmjenama smo napravili potpunu ravnotežu, njima smo odsjekli glavne igrače, Župića smo sveli na dva poena. Praktično smo im eliminirali šut za tri poena, imali su 2/11. Nadskakali smo ih, bili bolji i u asistencijama – 18:8. Taktički smo odigrali jako dobro utakmicu. Imali smo veliki hendikep večeras jer ni Vrsaljko ni Josipović nisu dali ono pod košem, imali su puno promašenih skokova, ali mi smo to nadoknadili prije svega izvrsnom agresivnošću. U drugoj pa čak i dijelu treće igrali smo čvrstu, mušku obranu. Mene raduje što smo u trećoj i dok dica nisu išla odigrali jako dobru tranziciju“, završio je trener Jolly Bavčević.

• Obrisan korisnik30.10.2011. u 11:30
    Ako u drugoj četvrtini 200-njak Sinjana skandira "lopovi,lopovi" valjda su vidjeli nekakav lopovluk,a svi se jako dobro razume u loptanje pod obručima
  • Obrisan korisnik30.10.2011. u 11:23
    Ko može neka pogleda snimku utakmice pa če viditi zbog čega je utakmica prelomljena u drugoj četvrtini.Zbog čega je trener Alkara dobio tehničku u toj četvrtini.A moj Mate koja je to vaša publika, možda onih par "kazalištaraca", e da ne zaboravim bile su i dvi jako dobre gospođice