Ostali sportovi

Rovinj i dalje savršen

Ante Jukić • nedjelja, 30.10.2011.

Četvrto kolo 1.A lige odbojkaša donijelo nam je prvi poraz Opatije, koja je u susjedskom derbiju morala potpisati kapitulaciju Riječanima. Prvoplasirani Rovinj, pak, nije dopustio iznenađenje.

Opatija je u prvenstvo startala s tri pobjede, i samim time je u dvoboj protiv Rijeke ušla kao blagi favorit, no vrlo dobre predstave Riječana u posljednja dva kola dale su naslutiti kako bi susjedski derbi mogao biti itekako zanimljiv. Gosti su prvi set dobili "na razliku" (26:24), Opatija je u drugom uzvratila s 25:23, ali nije to izbacilo iz takta Riječane, koji u naredna dva seta preuzimaju kontrolu i stavljaju "pečat" na treću uzastopnu pobjedu. Opatiji je ovo, pak, prvi poraz u sezoni.

Neporaženi nakon četiri prvenstvene dionice tako su ostali samo Rovinj i Sisak. Lider iz Istre na svom se parketu lako obračunao s Vukovarcima, dok je Sisak imao tek za nijansu teži posao na gostovanju u Zadru. Bez problema je četvrto kolo prošla i osječka Mursa PAN, koja je u Karlovcu pokazala kako je prošlotjedna loša predstava protiv Rovinja bila tek jedan loš dan.

Split i Daruvar su pobjedama nad Varaždinom, odnosno Zagrebom, prekinuli niz od dva uzastopna poraza, no povratak na pobjedničke staze je za ove dvije momčadi bio dijametralno suprotan. I dok se Splićani protiv Varaždinaca nisu previše pomučili za slavlje, Daruvar je na svom parketu morao nadoknaditi dva prednosti gostiju iz Zagreba, prije nego je s 15:10 u odlučujućem setu zaključio susret u svoju korist.

Pet setova u četvrtom su kolu vidjeli i gledatelji u Nedelišću, gdje je Centrometal u utakmici punoj preokreta u konačnosti ipak uspio slomiti otpor Šibenčana.