Zelina uvjerljiva u Sisku

Ante Dubravac • nedjelja, 30.10.2011.

13. kolo Treće HNL Zapad donijelo nam je uvjerljivu pobjedu Zeline u Sisku te neriješene rezultate ostalih momčadi iz vrha. Na samom začelju tablice nema ništa novo, Crikvenica je nakon pobjede protiv Nehaja opet poražena.

Susret s najviše pogodaka vidjeli su gledatelji u Sisku gdje je Segesta dočekala Zelinu i pretrpjela težak poraz. Nakon zanimljivog uvodnog djela susreta u 17. minuti gosti dolaze u vodstvo, strijelac je Josip Marošević. Bila je to samo najava problema koji čekaju domaćina. U 28. minuti vodstvo udvostručuje Goran Juroš, a samo dvije minute kasnije za 3:0 zabija Kristijan Dominović. Tračak nade domaćinima vraća Zedi Ramadani, ali do odlaska na odmor Zelina preko postiže još jedan pogodak. Centaršut Darija Melnjaka u 4:1 pretvara Matej Krišto.

Drugi 45 minuta bilo je samo odrađivanje posla za goste koji su u 70. minuti postigli još jedan pogodak. Marošević koristi asistenciju Šuškovića i po drugi put se upisuje u listu strijelaca. Segesta je imala priliku malo ublažiti poraz međutim gostujući vratar Domagoj Kranjčec brani udarac s jedanaest metara koji je uputio Mihael Bezić.

Zanimljivu utakmicu odigrali su Rovinj i Orijent u kojoj su gosti slavili s 3:1. U 35. minuti najstrožu kaznu u vodstvo Orijenta pretvara Dino Škarica. Ključan trenutak susreta dogodio se u 69. minuti kada zbog prekršaja crveni karton zarađuje Matija Funčić, a Ivan Bogičević s jedanaest metara pogađa za 2:0. Nakon toga Agron Barlecaj zbog vrijeđanja suca također dobiva crveni karton pa domaćini u zadnjih dvadesetak minuta ulaze s dva gola minusa i dva igrača manje na terenu, ali unatoč tome u 78. minuti Sandro Matić smanjuje na 2:1. Ipak, konačnu potvrdu slavlja gostiju donosi u posljednjim trenucima susreta Vedran Čubelić.

Pogotkom u sudačkoj nadoknadi nogometaši Opatije na svom su terenu savladali momčad Jadrana iz Poreča. Opatija u vodstvo dolazi u 27. minuti, strijelac je Niko Vlatković. Nakon 13 minuta igre u nastavku na 1:1 poravnava Ivan Sertić, a pobjedu domaćinima osigurava Igor Tkalčević.

Unatoč tome što su gosti vodili do 64. minute s 2:0 Grobničan je na svom terenu uspio izvući jedan bod protiv Buja. Buje u vodstvo dolaze u 21. minuti preko Leona Miličevića, a šest minuta kasnije za 2:0 zabija Saša Kapular. Domaćini svoj povratak počinju u 64. minuti. Strijelac za 2:1 je Ivan Bijelić, a konačnih 2:2 s bijele točke postavlja Stjepan Jukić u 83. minuti.

Utakmice između Vinodola i Vrapča, Nehaja i Vrbovca te Novalja i Dugog Sela završene su podjelom bodova bez postignutog pogotka. Utakmicu u Novalji obilježila su i dva crvena kartona. Prvo je u 37. minuti drugi žuti, isključujući crveni zaradio gostujući igrač Emanuel Benković, a u 62. minuti ista stvar se dogodila i domaćem Vladimiru Laliću. Do minimalne pobjede došla je dubrava protiv posljednjeplasirane Crikvenice. Pogodak vrijedan tri boda zabio je Davor Kanjuh četiri minute prije kraja.