Kielu minimalna pobjeda u Berlinu

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 31.10.2011.

Tri od četiri posljednje utakmice devetog kola rukometne Bundeslige završilo je slavljima gostiju. Kiel je s minimalnom razlikom slavio u Berlinu, pobjede su upisali i Gummersbach te Hannover-Burgdorf dok se jedinim uspješnim domaćinom pokazala momčad Lemga...

Rukometaši Kiela, vodeće momčadi Bundeslige, uspješno su okončali gostovanje u Berlinu. Susret su dobili zahvaljujući tek pogotku razlike iako su velik dio drugog dijela vodili s +4. Upravo je gostujuća momčad uspješnije otvorila dvoboj devetog kola; već u šestoj minuti na semaforu je stajalo 2:6. Füchse uspijeva uhvatiti korak i šest minuta kasnije stiže na -1, no potom su domaći ponovno, sve do samog zaključak prvih pola sata igre, pokušavali stići sve osjetniji zaostatak.

Po povratku s odmora, na koji se otišlo pri 17:17, sve do 37. minute igralo se pogodak za pogodak, a tada je uslijedila nova serija lidera prvenstva. Serija od tri vezana pogotka dovela je Kiel do 23:20, da bi najveću prednosti gostujući rukometaši postavili nakon tri četvrtine igre - u 46. minuti držali su Füchse na odstojanju od pet pogodaka. Međutim, posljednje tri minute utakmice donijele su pravu neizvjesnost iz koje je za pogodak uspješniji izašao sastav iz Kiela.

Na vratima pobjedničke momčadi veliki je posao odradio Omeyer (11 obrana), a domaćinu će ostati žal što nije bolje iskoristio odlično izdanje svog vratara Heinevettera. On je utakmicu završio s 18 obrana. Sigurdssonov sastav u napadu je predvodio raspoloženi Romero s osam pogodaka, dok je na drugoj strani najuspješniji bio Narcisse s jednim više. Ivan Ninčević postigao je četiri, a nastup je upisao i Denis Špoljarić.

"Ponosan sam na svoje igrače. Naš današnji protivnik jedan je od kandidata za naslov i proteklih su godina izrasli u ozbiljnu, veliku momčad. Ipak, zaslužili smo ovu pobjedu, vodili smo uglavnom s tri, odnosno četiri pogotka, ali smo i propustili dosta toga. Posebno bih istaknuo igru Daniela Narcissea, kako onu u napadu tako i u obrani", osvrnuo se na susret Alfred Gislason.

Pobjedu na gostovanju upisala je i momčad Gummersbacha. Pred dvije i pol tisuće gledatelja svladali su Hildesheim rezultatom 34:31. U šestoj minuti ovoga dvoboja semafor je pokazivao izjednačujućih 3:3 nakon čega je uslijedila bolja igra, u konačnici, pobjedničke momčadi. Gummersbachova prednost kretala se između +1 pa sve do 17:12 na poluvremenu.

Najveću prednost postavio je, u 46. minuti Vedran Zrnić; domaći su tada zaostajali velikih sedam pogodaka. Kapetan momčadi Seada Hasanefendića u strijelce se upisao tri puta, dok je na vratima bio siguran Vjenceslav Somić. Kentin Mahé postigao je deset pogodaka.

Deveto kolo bilo je uspješno i za rukometaše Hannover-Burgdorfa na gostovanju kod Melsungena. Nakon 15 minuta igre gosti su stigli do dva pogotka prednosti i ona je od tada samo rasla u njihovu korist. Pet pogodaka u plusu na odmoru zadržala je momčad iz Hannovera i po završetku dvoboja iako su šest minuta prije kraja vodili i +8.

U dresu Melsungena zaigrao je i Mario Kelentrić - susret je završio s tri obrane. Johannsen (8) na jednoj i Vučković, odnosno Vasilakis na drugoj strani predvodili su napade svojih momčadi.

Najmanje pogodaka vidjelo je četiri tisuće gledatelja na utakmici između Lemga i Grosswallstadta. Domaćin je s +1 zaključio prvih pola sata igre, s istom je razlikom i završio susret, s tim da su u nastavku šuteri oba sastava bili prilično neraspoloženi pa je postignuto tek osam pogodaka s obje strane.