Split preuzeo vrh tablice

Branko Barić • ponedjeljak, 31.10.2011.

Čini se kako je mirno sedmo kolo domaće Premijer lige bilo tek "zatišje pred buru" koje je uslijedilo tjedan dana kasnije. Osmo kolo donijelo nam je pregršt uzbuđenja, poneka iznenađenja te dalo novog vodećeg u poretku. Situacija na vrhu se toliko zakomplicirala da sada imamo čak šest momčadi unutar dva boda...

Zamet - Spačva 39:25

Vodeća momčad lige doživjela težak potop u Rijeci. Već sami start utakmice kada je Zamet odjurio na 4:0 dao je naslutiti kako to neće biti večer Slavonaca. Mateo Hrvatin je od samog početka djelovao razigrano, pa je prednost Riječana u 12. minuti već iznosila 9:3, a u 18. 12:5. Ponajviše zahvaljujući Marku Didiću Spačva je pred sam kraj poluvremena približava na minus četiri (16:12), ali serija domaćina 9:1 koja je potom uslijedila rješava pitanje pobjednika. Zamet je svoju najbolju partiju ove sezone zaključio s visokih 14 pogodaka razlike, a fantastičan je bio Hrvatin s deset pogodaka iz 11 pokušaja. Kod rukometaša Spačve, kojima je ovo tek drugi poraz ove sezone, najefikasniji bio je Didić s osam pogodaka.

Poreč - Siscia 32:28

I drugi član dojučerašnjeg liderskog dvojca izgubio je bodove na gostovanju. Doduše, nijedna momčad iz ove lige u Poreču se ne može osjećati izrazitim favoritom bez obzira na stanje na ljestvici, ali Siscia je ipak u Istru doputovala s realno utemeljenim ambicijama. Iako su domaćini u 18. minuti imali pet pogodaka razlike 12:7, Siščani su se brzo vratili u susret, a u 35. i poravnali na 16:16. Iako niti jednom nisu uspjeli prijeći u vodstvo, gosti su do 40. minute i Bjeliševog gola za 21:20 držali rezultatsku neizvjesnost, ali onda četiri uzastopna gola Porečana odvode domaće u mirnu završnicu. U konačnih 32:28 u redovima pobjednika istaknuli su se Filip Gavranović i Stefan Vujić obojica poentiravši iz svih šest pokušaja upućenih ka vratarima Siscije. Šest pogodaka zabio je i David Miličević, ali njemu je za to trebalo 12 pokušaja. Najefikasniji kod Siscije bio je Tihomir Batić s osam pogodaka.

Bjelovar - Split 25:27

Posrtaje Spačve i Siscije iskoristio je Split kao bi zasjeo na čelo premijerligaške kolone. Niti on nije imao jednostavan zadatak, budući da je Bjelovar iznimno neugodna ekipa na domaćem terenu. Splićani su susret otvorili izvrsno, posebice u obrambenom dijelu, što im je omogućilo da u 26. minuti imaju 11:5, no domaćini s četiri uzastopna pogotka do velikog odmora vraćaju se u igru. I po povratku iz svlačionica Bjelovarčani nastavljaju tamo gdje su stali, pa nakon pogotka Tina Kontreca u 45. minuti imaju vodstvo od dva pogotka razlike (18:16). Gosti tada ponovno ubacuju u brzinu više, te serijom 7:1 okreću stvari u svoju korist te mirno privode susret kraju. Hrvoje Batinović, Šime Ilić i Bruno Milković postigli su po pet pogodaka kod pobjednika, a isto toliko su na drugoj strani postigli Kontrec i Goran Đuričin.

Kaštela Adriachem - Buzet 27:27

Priliku da se pridruži Splitu na vrhu ljestvice imao je i Buzet, a za to mu je trebala pobjeda kod Kaštele. Minutu prije kraja Buzećani su bili nadomak tog ostvarenja budući da su nakon pogotka Nene Gašpara poveli s 27:26, no Matko Bujas odgovorio je na drugoj strani već u sljedećem napadu. Imali su gosti u posljednjoj minuti još jednu veliku prigodu, no Darko Buličić obranio je "zicer" Dušku Ljubotini i sačuvao konačnih 27:27. Tomislav Radnić s devet pogodaka bio je najefikasniji igrač susreta u kojem niti jedna momčad nije imala prednost veću od dva pogotka razlike. Na drugoj strani Gašpar i Vrkljan zabili su po pet pogodaka.

Međimurje - Karlovačka banka 28:28

Unatoč prijetnji suspenzijom zbog neplaćenih dugovanja prema Hrvatskom rukometno savezu koji su ih proteklog tjedna mučili, rukometaši Međimurja uspjeli su odigrati dobru utakmicu i doći do svog tek drugog boda u prvenstvu. Bili su jako blizu svojoj prvoj pobjedi budući da su u 57. minuti imali 28:25, no tri uzastopna pogotka gostiju postavila su konačnih 28:28. Igor Kajner s 12 pogodaka predvodio je domaće, dok je kod Karlovčana prvo ime vratar Matija Bilušić koji je skupio čak 22 obrane.

Arena Jadrograd - Gorica 26:38

Bod Međimurja uvjetovao je činjenicu da je Arena ostala usamljena na začelju prvenstvenog poretka. Puljani su na svom terenu uvjerljivo poraženi od Gorice, a potopili su ih Ivan Laljek s devet pogodaka te Adam Seferović s osam.

Dubrava - Varteks Di Caprio 32:24

Sigurnu pobjedu na svom parketu ostvarila je Dubrava, kojoj su ta dva boda na kontu odlično "sjela" kako bi se udaljila od momčadi sa samog začelja. Neuvjerljivi Varteks uspješno je parirao samo u prvom poluvremenu, no u drugom su domaćini u potpunosti zagospodarili situacijom na parketu. Antonio Cvitanović sa sedam pogodaka najefikasniji je bio kod pobjednika, dok je na drugoj strani pogodak manje postigao Neven Prole.