Bradarić spasio lidera

Vedran Filipović • ponedjeljak, 31.10.2011.

Trinaesto kolo 3. HNL Jug donijelo je pobjede Primorcu iz Stobreča te Raštanama dok je u derbiju kola Neretvanec svladao Primorca iz Biograda. U dvoboju dva Zmaja koja su na začelju poretka uspješniji je bio onaj iz Makarske.

Lider iz Stobreča je s 2:1 slavio protiv Zagore, a pobjedonosni gol postigli su u samom sumraku susreta. Gosti su bili na nekoliko minuta od iznenađenja budući da ih je u 48. minuti u vodstvo doveo Emer. Ipak, domaći su preokrenuli pogocima Paraća u 80. i Bradarića u sudačkoj nadoknadi. Primorac 1929 tako je zadržao svojih četiri boda prednosti nad Neretvancem koji je u najzanimljivijoj utakmici kola pobijedio Primorca iz Biograda s 2:0.

400 gledatelja u Opuzenu vidjelo je vrlo napetu utakmicu dvije momčadi iz vrha ljestvice, a domaći su izašli kao pobjednici. Biograđani, točnije Pedišić gađao je vratnice u 4. te 32. minuti, a mrežu je prvi zatresao nogometaš Neretvanca. Jerković je iskoristio ubačaj Brečića te matirao Juričina. Brečić je asistirao i Cvitkoviću u posljednjoj minuti susreta koji lagano postavlja konačan rezultat te vraća svoju momčad na drugo mjesto ljestvice.

Preokret se dogodio i u Omišu gdje je Velebit vodio 1:0, no prednost nisu sačuvali te su domaćini uzeli tri boda. Uskok je iz prve prilike zabio za vodstvo gostiju u 26. minuti, ali njega je poništio Šarić koji nakon sedam minuta nastavka donosi 1:1. Ključan pogodak deset minuta kasnije djelo je istog igrača koji se tako prometnuo u pravog junaka Omišana koji sljedeće kolo dočekuju Konavljanina.

Pogodak Jakova Marunice u 61. minuti odlučio je ogled između Hrvaca i GOŠK-a. Domaći su napadali svih 90 minuta, a ključan trenutak dogodio se u 61. kada je u šesnaestercu srušen Tomić. Sudac je pokazao na bijelu točku, a Marunica je bio priseban te donio tri boda domaćima.

U derbiju dva začelja makarski Zmaj nadjačao je onog korčulanskog. Prvu pobjedu Makaranima donio je u 19. minuti Bencun koji je prizemnim udarcem s osam metara svladao Bebića. ovo slavlje nije pomoglo makarskom Zmaju budući da za korčulanskim zaostaju velikih deset bodova te još uvijek čvrsto drže "fenjer".

Golovima Branka Čubrila u 61. te 90. minuti Val je svladao Jadrana iz Ploča i zadržao stopostotni domaći učinak. Čubrilo je prvi pogodak postigao na dodavanje Bašića, a drugi je zabio s "kreča".

Raštane su zadržale treću poziciju na ljestvici visokom gostujućom pobjedom nad Uskokom. Domaći su hladan tuš dobili već u šestoj minuti kada je Burčul zabio za 0:1. U 21. te 56. minuti uslijedila su dva realizirana jedanaesterca Župana, a šlag na tortu stavio je Torbarina u 74. minuti susreta.

Čak osam pogodaka vidjeli su gledatelji u Grudi na susretu između domaćeg Konavljanina i Dinare. Gosti su poveli već u četvrtoj minuti preko Hunjadija, no tri minute kasnije odgovorio je Rogeiro. U 28. minuti već je 1:3, Hunjadi se opet upisao u strijelce, a najstrožu kaznu realizirao je Bajamić. Domaći Brazilac smanjuje rezultat da bi Njire u 43. donio egal. Konavljanin prvi put dolazi u prednost u 67. minuti pogotkom Grbešića, no osmi gol na susretu postiže Bagarić te osigurava podjelu bodova. Domaći mogu žaliti za pobjedom budući da su u posljednjih deset minuta promašili nekoliko izglednih prilika.

Neretva i kaštelanski Jadran odigrali su susret bez pogodaka.