Bjelovar preskočio Čakovec

Dino Brumec • ponedjeljak, 31.10.2011.

Odigrano je 11. kolo Treće HNL Sjever u kojem su vodeće momčadi, one Koprivnice i Slatine, zabilježile uvjerljive pobjede i tako se dodatno odmaknule na samom vrhu ljestvice od svoje pratnje. Također, vrijedi izdvojiti i gostujuću pobjedu Bjelovara nad Čakovcem kojom je pobjednička ekipa preskočila domaćine na ljestvici.

Mladost iz Preloga ugostila je na svom terenu Croatiju iz Grabovnice, a krajnji rezultat bio je 2:2. Bio je to zapravo dvoboj dvojice igrača, Radikovića iz Mladosti i Lončareka iz Croatije, koji su postigli svaki po dva pogotka.Oba su puta gosti vodili Lončarekovim golovima, ali je Radiković svaki put vraćao utakmicu na početak i tako donio bod svojoj momčadi.

Mladost iz Ždralova razbila je Polet iz Pribislavca 6:0, a najviše se istaknuo Pavec koji je postigao hat-trick. Još po pogodak gostujućem vrataru Vibovcu postigli su Bošnjak, Orač i Hudoletnjak. Bila je ovo druga najuvjerljivija pobjeda kola.

Najuvjerljiviju pobjedu zabilježili su igrači Slatine koji su Graničar razbili sa 7:0. Do poluvremena pogotke su postigli Crvenka, Filipović i Bračun i s rezultatom 3:0 otišlo se na odmor. U drugom poluvremenu Filipović i Crvenka postigli su još po pogodak, dok je Ciglar dodao još dva gola za katastrofu Graničara.

Vodeća Koprivnica išla je u goste u Križevce gdje je zabilježila još jednu važnu pobjedu. Krajem prvog poluvremena Jambrušić je postigao vodeći pogodak za Koprivnicu, a početkom drugog dijela izjednačio je Čedić. U 55. minuti Jambrušić je opet doveo Koprivnicu u vodstvo, a samo minutu kasnije isti je igrač povećao vodstvo svoje momčadi. Veliku večer Jambrušić je upotpunio u 87. minuti svojim četvrtim pogotkom na utakmici. Nakon ove pobjede Koprivnica i dalje ostaje vodeća momčad lige.

Čakovec je dočekao Bjelovar u derbiju kola i zabilježio minimalan poraz. Gosti su svoj jedini pogodak postigli u 35. minuti, a loptu u mrežu iza čakovečkog vratara Prekupca smjestio je Piragić. Ovom je pobjedom Bjelovar preskočio Čakovec i došao do trećeg mjesta, dok je Čakovec pao na peto.

Nedelišće je otišlo u goste u Ivanec i protiv Ivančice uspjelo izboriti važnu pobjedu, iako su domaćini vodili na poluvremenu. U 23. minuti Priher je doveo domaćine u vodstvo i tim se rezultatom otišlo na odmor. U samo osam minuta drugog poluvremena, od 61. do 69. minute, Balent postiže dva pogotka za Nedelišće i donosi svojoj momčadi puni plijen s gostovanja.

Papuk je u nedjelju dočekao Podravac iz Virja i zabilježio prvu pobjedu ove sezone. Završilo je 1:0, a s ta tri boda Papuk je pobjegao sa začelja ljestvice koje je sad rezervirano za Polet iz Pribislavca. Jedini, a i odlučujući, pogodak postigao je Vratković u 36. minuti iz kaznenog udarca koji je dosudio sudac utakmice Župan. Treba dodati da je domaća momčad utakmicu završila s devet, a gostujuća s deset igrača, jer su Prša i Bulić za domaće i Križanović za goste dobili po dva žuta kartona.

U Nedeljancu je Podravina zabilježila važnu gostujuću pobjedu 3:2, a odlučujući pogodak djelo je Vađunca u 92. minuti. Bolje su gosti ušli u utakmicu i nakon 18 minuta vodili su 2:0, a pogotke su postigli Vručina i Sušec. Nedeljanec se vratio u drugom poluvremenu pogocima Levatića i Kovačića, a već spomenuti gol u sudačkoj nadoknadi odlučio je utakmicu i donio gostima sva tri boda.

(Ne)red, (ne)rad i (ne)disciplina

Hajduk je ponovno zaključio sezonu bez najvažnijeg domaćeg klupskog trofeja u natjecateljskoj godini u kojoj se činilo da će se vratiti na...