Gomez "srušio" Napoli, City uvjerljiv

Nikola Vlahović • srijeda, 02.11.2011.

U skupini A snage su odmjerili Bayern i Napoli te Villarreal i Manchester City. Obje utakmice bile su atraktivne, efikasne i zanimljive, a na kraju su slavili njemački i engleski velikan...

Skupina A

Bayern - Napoli 3:2
(Gomez 17', 23', 42' / Fernandez 45' 79')

Napoli je hrabro krenuo u utakmicu, a nakon par prilika Bayerna gosti su zaprijetili preko Lavezzija. Međutim, napadač Napolija loše je pucao iz obećavajuće prilike. Ipak, Bayern je u 17. minuti došao do prednosti, a mrežu gostiju zatresao je Gomez. Ubrzo nakon toga Bayern je došao i do drugog gola kada je na asistenciju Kroosa De Sanctisa ponovno matirao Gomez. Odlični Gomez uspio je do odlaska na odmor postići i treći gol i tako, pokazalo se u nastavku, riješiti utakmicu već u prvih 45 minuta.

Ipak, Napoli se vratio u igru na samom kraju prvog poluvremena, kada je rezultatski zaostatak smanjio Fernandez. Odmah je Napoli imao još jednu priliku da utakmicu ponovno vrati u neizvjesnost, ali je Hamšik bio neprecizan. Nastavio je Gomez prijetiti i u drugom poluvremenu, ali je njegov udarac iz 56. minute obranio De Sanctis. Osim rezultatskog zaostatka, Napoli je u 70. minuti ostao i s igračem manje jer je drugi žuti dobio Zuniga. Međutim, da broj igrača na terenu bude isti potrudio se Badstuber, koji je također dobio drugi žuti karton u 77. minuti. Samo dvije minute nakon toga Napoli je smanjio rezultat na 3:2, a Neuera je još jednom svladao Fernandez. Hrvatski reprezentativni dvojac, Olić - Pranjić, utakmicu je odgledao s klupe za pričuve.

Villarreal - Manchester City 0:3
(Y. Toure 30', 71', Balotelli 45', )

Španjolski predstavnik u skupini A vrlo je loše krenuo u ovu sezonu, a Žutu podmornicu očekivala je večeras teška utakmica protiv favoriziranog Manchester Cityja. Ipak, prva prilika na utakmici pripala je domaćinima, ali je udarac Pereza zaustavio Joe Hart. Nakon toga gosti su preuzeli igru u svoje ruke, a dominaciju su pogotkom okrunili u 30. minuti. Kombinaciju s Davidom Silvom u pogodak je pretvorio Y. Toure. Do kraja prvog poluvremena gosti su udvostručili svoju prednost, nakon što je jedanaesterac sigurno realizirao Mario Balotelli.

Nastavio je City s pritiskom i u drugom poluvremenu, a domaćem vrataru zaprijetili su Balotelli i Samir Nasri, međutim, i jedan i drugi pucali su neprecizno. Međutim, sve je bilo gotovo u 71. minuti kada su gosti iz Manchestera stigli i do trećeg gola, a strijelac je ponovno bio Y. Toure. Manchester City odigrao je još jednu dobru utakmicu te je sasvim zasluženo došao do uvjerljive pobjede.

• Obrisan korisnik03.11.2011. u 09:41
    Pretprosle godine je taj isti Gomez bio nuđen Liverpoolu za nekih 30 000 000€ i tada sam rekao da bi ga trebalo kupit jer se radi o odlicnom i jako kvalitetnom igracu.Naravno da u mom Liverpoolu tako nisu vidili Gomeza ali zato jesu Carrola kojeg su platili i vise,da se ubijes iz puske... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik03.11.2011. u 01:50
    igra se jos u napoliju, pomalo. najbolja skupina definitivno, zao ce mi biti sto ce jedan od dvojca napoli city ispasti, napoli mi je drag ali ipak cu navijati za city...htio bih vidjeti koliko vrijede protiv jakih protivnika, recimo barce ili reala to bi bila poslastica. A posto ce ako produ... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik02.11.2011. u 22:54