Jelavić s dva pogotka srušio Dundee

Damir Žbulj • subota, 05.11.2011.

Hrvatski reprezentativni napadač Nikica Jelavić postigao je dva pogotka za njegove Rangerse, u susretu 14. kola škotskog prvenstva protiv Dundee Uniteda. Jelavić je mrežu tresao u 19. minuti, u 64. je bio precizan iz kaznenog udarca, dok je osam minuta prije kraja dvoboja, uz veliku pomoć igrača Dundee Uniteda Kennetha, kome je na kraju i pripisan taj pogodak, postavio konačan rezultat na 3:1.

Škotski prvaci i dalje suvereno koračaju kroz prvenstvo. Nakon 14. odigranih kola ostvarili su 12 pobjeda, a samo dva susreta odigrali su neodlučeno. Za poraz ove sezone još ne znaju. Do nove pobjede, ove subote protiv Dundee Uniteda, predvodio ih je hrvatski nogometni reprezentativac Nikica Jelavić, koji je protivničku mrežu tresao dva puta. U 19. minuti glavom, u nastavku utakmice, u 64. minuti iz kaznenog udarca, dok je u 82. minuti, uz veliku pomoć igrača Dundee Uniteda Kennetha, postavio konačni rezultat na 3:1. Kennethu je na kraju i pripisan ovaj pogodak.

Jelavić je dvoboj protiv Dundee Uniteda, naravno, započeo na travnjaku od prve minute, a mjesto ozlijeđenih McCullocha i teško stradalog Naismitha, kojeg neće biti do kraja sezone, zauzeli su u početnom sastavu Bartley i McKay. Zbog povrede, strijelac pogotka iz prošlog kola Kyle Lafferty također se nije našao u sastavu Rangersa.

Gosti su u početnim minutama utakmice bili bolji sastav, Daly je opasno tukao preko gola, dok je u 11. minuti vratar domaćeg sastava Allan McGregor morao intervenirati ispred Mackay-Stevena

No, na početni pritisak Dundee Uniteda domaćin je odgovorio pogotkom. Matt McKay je u 19. minuti ubacio u kazneni prostor, Jelavić je ostao sam te je glavom zakucao loptu u mrežu.

Vratar McGregor imao je posla u 23. minuti kada je u posljednji trenutak spriječio da Dorin Goian loptu pošalje u vlastitu mrežu, ali i dvije minute prije odlaska na odmor, kada je zaustavio opasan udarac Jona Dalyja

U nastavku utakmice i drugi pogodak za Rangerse postiže Nikica Jelavić. Sigurno je realizirao kazneni udarac u 64. minuti susreta, za sigurno vodstvo domaćeg sastava od 2:0. Nekoliko minuta kasnije imao je priliku Jelavić postići i hat-trick, ali iz slobodnog udarca lopta odlazi malo iznad vratnice.

Gosti su vratili nadu u pozitivan rezultat u 73. minuti utakmice kada je na 2:1 smanjio Daly, ali osam minuta prije kraja na scenu ponovno stupa naš reprezentativni napadač, koji uz veliku pomoć igrača Dundee Uniteda Kennetha, kome je i pripisan na kraju taj pogodak, postavlja rezultat na konačnih 3:1.

Rangersi se nakon ove nove, 12. prvenstvene pobjede iz 14 odigranih susreta nalaze uvjerljivo na vrhu škotskog prvenstva s 38 osvojenih bodova.

• Torca-Dubrava06.11.2011. u 08:17
    Jelavić je protiv Dundee Uniteda došao do prvog hat-tricka u sezoni, te jubilarnog desetog gola. Time je i prvi strijelac lige
    Torca-Dubrava
  • Torca-Dubrava06.11.2011. u 07:56
    idešššš-----
  • Obrisan korisnik06.11.2011. u 03:31
    dao bog da otide u englesku pa da vidimo,al daleko je on od prse,zato molim te,u to vrijeme kad je prso igrao i skotska liga nije bila tolko slaba a niti rangers n ije bio slab,al eto mene bi bas zanimalo kako bi odigrao  jacoj ligi,blago nama ako ce i tamo zabijat,al dosad u reprezentaciji se... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik05.11.2011. u 19:25
    od početka tvrdim za njega da je pravi napadač, ali iz nekog razloga ima puno onih koji ga silom osporavaju. a najsmiješniji argument kontra je da je škotska liga slaba, možda i je, ali to nema nikakve veze. kad je pršo igrao onda se to nije spominjalo jer najbolji je strijelac lige, pa bila ona i... [više na forumu]