Medveščak NFD 24:24 Vidovec BIOS
Vidovec BIOS

Vidovec Bios remizirao s Medveščakom

Sportnet • ponedjeljak, 07.11.2011.

Derbi prvog dijela prvenstva u rukometnoj 1. B ligi, odigran između Medveščaka i Vidovec Biosa u potpunosti je opravdao očekivanja, a iako su gosti iz Vidovca vodili čak s četiri pogotka prednosti deset minuta prije kraja, završilo je podjelom bodova...

Medveščak NFD – Vidovec Bios 24:24 (13:13)

Zagreb, Kutija Šibica, gledatelja: 400
Suci: Gubica (Petrijevci) i Milošević (Osijek)

Medveščak NFD – Bouček (4 obrane), Rajić 3, Tomić 4, Gadža 1, Babić, Marinčić, Golić, Tokić 4, Lind, Radić, Rončević, Pašalić 7(3), Gudlin, Jagić 2, Mravunac (7 obrana), Balić 3
Trener: Dario Zrnić

Vidovec Bios – Dobovičnik 2, A. Melnjak, Brkinjač 1, Svetec 1, N. Melnjak, Vincek 2, M. Melnjak, Sršen 1, Vidaček 2, Breljak, Vujović (13 obrana), Lovrenčić 1, Malner 4, Jeftić 2, Turković 7, Balent
Trener: Zvonimir Melnjak

Vidovec Bios je definitino bio bliže pobjedi, u jednom iznimno izjednačenom susretu, u kojem je domaćin poveo s 3:1, ali prednost u niti jednom trenutku nije iznosila više od dva pogotka tijekom prvih 30 minuta.

Kod rukometaša Biosa već na početku, u petoj minuti, Alen Melnjak morao je napustiti igru zbog boli u koljenu, a i dvotjedna pauza zbog ozljede leđa, ostavila je traga na Jeftiću, koji nije mogao dati svoj maksimalan učinak. Na drugoj strani se u redovima domaćina ozlijedio vrlo rano Gadža, mladi reprezentativac, stoga je i momčad Darija Zrnića bila hendikepirana.

No i takvi, rukometaši Biosa uspijevali su parirati domaćinu, a s tribina ih je bodrilo dvjestotinjak navijača. Posebno raspoložen bio je Damir Turković, koji je u prvih 30 minuta četiri puta pogađao mrežu domaćina izvana te brzo dobio i posebnog čuvara. U redovima domaćih sve je polazilo od raspoloženog Mateja Pašalića, a na obje strane su se igrale vrlo čvrste obrane.

U nastavku se dodatno razbranio Boris Vujović, koji je skupio ukupno 13 obrana , a Vidovec Bios drugi dio otvara s dva uzatopna pogotka za 13:15. Rukometaši Biosa malo po malo "slamaju" domaće, prednost se povećava na tri gola, a u 48. minuti, nakon sjajnog cepelina Malnera i Sveteca, gostujući rukometaši vode i s četiri gola prednosti (19:23).

Domaćin se ipak vraća u utakmicu, Balić smanjuje izvana, a Ante Tokić je neumoljiv s krila, postiže dva pogotka za 22:23. Vlado Malner sedam minuta prije kraja povećava prednost ponovno na dva gola razlike, ali bio je to i posljednji pogodak za Vidovec.

Domaćin ponovno smanjuje, a pet minuta prije kraja Vidovec Bios ima sedmerac, uz isključenje Medveščakovog igrača, te žestoke prosvjede s klupe domaćina. Nakon što su se prigovori smirili, Malner ne realizira sedmerac, a na drugoj strani dvije minute kasnije, Pašalić je precizan s linije sedam metara. Posljednji napad Vidovec Biosa pokušao je riješiti Vincek šutom, ali lopta odlazi preko gola, dok na drugoj strani Medveščak ne uspijeva postići pogodak do zvuka sirene.

"Šteta, ne mogu biti zadovoljan do kraja, jer smo mogli danas pobijediti ovu utakmicu. Bili smo nesmotreni u posljednjem dijelu utakmice, kada smo trebali samo završiti ovu utakmicu. No, u rezultatskom smislu je ovaj bod vrlo dobar, jer smo i dalje prvi, uz dva boda prenosti, a Medveščak će nam još dolazi doma", istaknuo je trener Vidovec Biosa Zvonimir Melnjak.

U sljedećem kolu rukometaši Vidovec Biosa ugostit će momčad Đakova, a potom idu na dva neugodna gostovanja, u Osijek i u Labin kod Mladog Rudara.