Ostali sportovi

Sisak naletio na "minu"

Ante Jukić • ponedjeljak, 07.11.2011.

Za najveće iznenađenje petog kola 1. A lige odbojkaša pobrinuli su se igrači Centrometala, koji su u Sisku nanijeli prvi ovosezonski poraz istoimenom domaćinu. Pobjeda gostiju još je značajnija, ako se zna da su uvodna dva seta otišla na stranu Siščana.

Ništa u Sisku nije upućivalo na veliko iznenađenje. Do ovog kola neporaženi domaćini poveli su 2:0 protiv Centrometala, no gosti su tada pokazali veliki moral i borbenost, koji su ovaj dvoboj odveli u neizvjesne vode. Uzbuđenje je kulminiralo su završnici petog seta, u kojem su nakon odigranih 36 poena s konačnih 19:17 slavili Međimurci.

Za razliku od Siska, Rovinj ovog vikenda nije dopustio iznenađenje, tako da je istarska momčad ostala jedina neporažena nakon odigranih pet kola. Rovinj je u Zagrebu protiv istoimenog domaćina nešto više problema imao tek u drugom setu, dok je ostatak utakmice protekao u potpunoj kontroli lidera prvenstva.

I dok Rovinj još uvijek ne zna za poraz, Šibenik i Varaždin i dalje traže premijernu ovosezonsku pobjedu. Puno bliže slavlju u petom kolu bili su Šibenčani, koji su na svom parketu ispustili 2:0 vodstvo u setovima protiv Daruvara. Varaždinci, pak, nisu imali previše šanse u domaćem ogledu s Opatijom.

Mursa PAN je u Osijeku očekivano lagano svladala Split, a problema nije imala ni sve bolja Rijeka, koja je slavljem protiv Zadra došla do četvrte uzastopne pobjede. U posljednjoj utakmici petog kola, Vukovar je na svom parketu nakon puno preokreta ipak uspio slomiti otpor Karlovca. Druga je to pobjeda Vukovaraca u ovoj sezoni.