Hajduk smijenio Rijeku

Ivana Strahija • srijeda, 09.11.2011.

Ponovno promjena u vrhu poretka juniorske lige. Rijeka je u Zagrebu remizirala s Dinamom, a Hajduk je slavio kod Hrvatskog dragovoljca, pa su mjesta zamijenjena.

U Parku mladeži odigran je derbi donjeg dijela tablice, Splita i Istre, no završio je bez pobjednika. U prvih 45 minuta nisu se tresle mreže, da bi u drugom obje momčadi postigle po gol. Poveli su gosti preko svog džokera s klupe, Antonija Krijana, u 69. minuti, da bi domaćini izjednačili također preko igrača ušlog s klupe. Bod je Splitovcima donio Karlo Bilić.

Trenutni prvak ljestvice, Hajduk, s navikom pobjeđivanja nastavio je i u Sigetu. Splićani su poveli već u prvoj minuti, a loptu je iza Filipa Mikulića spretno pospremio Miro Kovačić. Domaću je mrežu nakon toga proparao i Tomislav Kiš, da bi domaćini tek s bijele točke došli do pogotka, a siguran je realizator bio Deni Bektaši. Taj gol međutim nije donio domaćima nikakvu nadu u pozitivniji ishod utakmice, jer gosti iz Splita imaju Ivu-Valentina Tomaša, koji je do kraja zabio još dva gola, a pridružio se strijelcima i Gabriel Vinicius Neves.

16. Istra 1961 5

Varaždinci su gostovali u Gradskom vrtu i upisali svoj šesti poraz ove sezone. Osijek je slavio uz pogotke Benedika Mioča i Stipe Vrdoljaka. No, Varaždinci su praznu mrežu imali sve do 73. minute, a Osječani su teško slomili njihov otpor.

U Koprivnici je zabilježen remi, Slaven Belupo i Šibenik podijelili su bodove uz rezultat 1:1. U prvom poluvremenu pogodaka nije bilo, da bi u drugom poveli domaćini golom Roberta Bukovca, a gosti izjednačili u 86. minuti, pogotkom Marija Fakčevića. Interesantno je spomenuti da su oba strijelca imala na dresu broj 14, očito je bio sretan tog dana.

1:1 bilo je i u Vinkovcima, gdje je Cibalia dočekala Zadar. Gosti su poveli u 39. minuti, kad je mrežu iza domaćeg golmana Ivana Filipovića zatresao Josip Jurjević. Nakon odmora i dogovora oko strategije, Vinkovčani su izjednačili u 64. minuti, kad je precizan bio Petar Mišić.

Dinamo i dalje ne blista u juniorskom natjecanju. Ovog su puta mlađi nogometaši hrvatskog prvaka ostali bez boda dočekavši Rijeku. Nezadovoljnija ishodom svakako je gostujuća momčad, koja je mogla ostati na prvom mjestu tablice, da je uspjela ugurati loptu u mrežu Dinamovog Marka Mikulića.

Rezultati 12. kola: Inter Zaprešić – Zagreb 2:0, Split – Istra 1961 1:1, Dinamo – Rijeka 0:0, Cibalia – Zadar 1:1, Slaven Belupo – Šibenik 1:1, Croatia Sesvete – Lokomotiva 1:6, Osijek – Varaždin 2:0, Hrvatski dragovoljac – Hajduk 1:5