Vodeni sportovi

Jugu hrvatski derbi u Ligi prvaka

Matej Milanović • srijeda, 09.11.2011.

U skupini B vaterpolske Lige prvaka odigran je hrvatski derbi između Juga i Mladosti, dviju momčadi koje su ostvarile pobjede u prvom kolu. Bolji su bili Dubrovčani, koji su na svom bazenu preuzeli vrh skupine.

JUG CO - HAVK MLADOST 10:8 (4:4, 2:1, 2:2, 2:1)

Liga prvaka, Skupina B, 2. kolo

Jug: Vićan, Vranješ, Sutić 1, Janović 5, Joković 2, Pavlović, Marković 1, Bušlje, Karač, Dobud. Macan, Obradović 1, Goreta, Trener: Fatović.

Mladost: Pavić, Radu 3, Milaković, Letica 2, Pavičić 1, Vukičević, Udovičić, Milaković, Bebić, Gagulić, Hinić, Mallarach 2, Bukić, Trener: Kobeščak.

Suci: Riccitelli (Italija), Iniesta (Španjolska)

Igrač više: Jug 3/12, Mladost 2/7

Peterci: Jug 2/2, Mladost 2/2

U prvom kolu skupine B vaterpolske Lige prvaka i Jug i Mladost ostvarili su pobjede, a u drugom kolu čekao ih je međusobni okršaj u Dubrovniku. Susret je bio izjednačen i odlučili su ga detalji. Prva četvrtina završila je 4:4, a u drugoj je Jug ostvario tek minimalnu prednost, 6:5.

Već na početku treće dionice Jug je uspio otići na dva pogotka razlike preko Jokovića. Domaći su nakon toga imali šansu otići na +3, no nisu je iskoristili i Mladost je izjednačila na 7:7. Da domaći na posljednji odmor ipak odu s prednošću pobrinuo se Janović pogotkom za 8:7.

U zadnjoj četvrtini Mladost je ponovno izjednačila, ali nakon toga nije uspjela više svladati Vićana. Za Jug je pak Janović dvaput zatresao mrežu i donio pobjedu od 10:8. Jug je tako nakon dva kola zasjeo vrh skupine, a u idućem kolu igrat će protiv Vojvodine, ponovno u Dubrovniku. Mladost, pak, očekuje domaći okršaj sa Spandauom.

• Obrisan korisnik12.11.2011. u 11:48
    jug imladost idu dalje. od naših u 1/4 finalu jedini mogući par primorje-mladost ako primorje osvoji 1 mjesto u skupini