Real poražen u paklu Pionira

Ante Dubravac • četvrtak, 10.11.2011.

Košarkaši Partizana u prepunom Pioniru su dočekali Real Madrid u sklopu četvrtog kola skupine C ovogodišnje Eurolige. U neizvjesnom susretu uspješniji su bili domaćini s 80:79.

Košarkaši Real Madrida doputovali su u Beograd kao vodeća momčad skupine s dvije pobjede te porazom u Izraelu u posljednjoj utakmici. S druge strane Partizan je u prošlom kolu protiv Belgacom Spiroua došao do svoje prve pobjede.

Na krilima velike navijačke podrške košarkaši Partizana su puno bolje krenuli u utakmicu koju otvaraju serijom 8:0 te prisiljavaju gostujućeg trenera da nakon četiri minute igre pozove minutu odmora. Real Madrid svoje prve poene postiže preko Suareza za 10:2. I nastavak prve četvrtine prošao je u agresivnoj igri domaćina koji prvih deset minuta dobivaju s 22:16.

Početak druge dionice utakmice prolazi u dvoboju Jayceea Carrolla s jedne i Nikole Pekovića s druge strane. Pogocima Martynasa Pociusa s linije slobodnih bacanja Real Madrid nakon 16 minuta igre po prvi put na utakmici dolazi do vodstva 35:34. U samoj završnici prvog poluvremena Partizan koristi nekoliko gostujućih pogrešaka pa na odmor odlazi s prednošću 45:40.

Treću četvrtinu Real otvara serijom 4:0, a vrlo brzo dolazi i do izjednačenja 47:47. U nastavku četvrtine gledatelji su mogli vidjeti izjednačenu borbu obje momčadi, a minimalna prednost se stalno selila s jedne na drugu stranu. 17 sekundi prije kraja Real Madrid ima prednost 61:55, ali Acie Law pogađa pa se u posljednjih deset minuta ulazi s rezultatom 61:57.

Odlučujući dio susreta bolje otvaraju domaćini koji nakon četiri minute igre vode 66:63, ali Pocius tricom izjednačava na 66:66. Nakon toga Partizan radi seriju 6:0, međutim gosti se vrlo brzo vraćaju te preuzimaju vodstvo 73:72 četiri minute prije kraja. U posljednjih 60 sekundi ulazi se s napadom Partizana, ali i vodstvom gostiju 78:76. Dušan Kecman pogađa oba slobodna bacanja i donosi izjednačenje, a u idućem napadu Begić promašuje zicer nakon čega Law s nova dva slobodna bacanja donosi prednost domaćinima 80:78 17 sekundi prije kraja. Nakon deset sekundi napada Peković radi prekršaj, a Llull pogađa samo jedno slobodno bacanje pa Partizan dolazi do vrijedne pobjede 80:79.

Hrvatski reprezentativac Ante Tomić je nakon dvije minute igre prikupio dvije osobne pogreške pa je veći dio prvog poluvremena proveo na klupi. Do kraja susreta je na parketu proveo nešto manje od deset minuta pri čemu se nije upisao u strijelce. U pobjedničkoj momčadi prvo ime je bio Peković s 20 poena dok je goste predvodio Carroll s 21 poenom.

U idućem kolu Partizan gostuje kod Armanija dok će Real Madrid ugostiti Anadolu Efes.