Vodeni sportovi

Pobijedili i Bolanča i Gerbec

Maja Giljanović • petak, 11.11.2011.

Nakon jučerašnjih prvih mjesta Ane Radić i Saše Imprića na 200 mješovito drugog dana Grand Prixa Srbije koji se do nedjelje održava u Zrenjaninu zlatne su medalje osvojili i Ivana Bolanča na 100 leđno i Saša Gerbec na 50 leđno. Podij su izborili i Filip Žic na 400 mješovito, Andrijana Benčić na 50 delfin, Gerbec i Ante Križan na 100 prsno, Anja Trišić na 100 slobodno i Mario Todorović na 100 delfin.

Dvije zlatne, dvije srebrne i tri brončane medalje bio je učinak hrvatskih plivača prvog dana natjecanja, a u petak su na "Kupu Zrenjanina" osvojili još i jednu medalju više.

Nakon jučerašnjih pobjeda Ane Radić i Saše Imprića na 200 mješovito danas su se na najvišu stepenicu podija popeli i Saša Gerbec i Ivana Bolanča. Gerbec je nakon najbržeg rezultata polufinala (26,12) ispred Miroslava Udičkog (26,27) i Goražda Čepiševskog (26,80) pobijedio na 50 leđno (25,74), a Bolanča je slavila ispred Marice Stražmešter (1:03,08) i Katarine Draganović (1:03,99) na 100 leđno (1:02,71).

Pet srebrnih medalja osvojili su Filip Žic, Andrijana Benčić, Anja Trišić, Gerbec i Mario Todorović. Benčić je drugo mjesto osvojila iza Nastje Govejšek (27,60) na 50 delfin (27,81), Slovenka je bila brža (56,43) i od Trišić (56,87) na 100 slobodno, Gerbecu (1:01,68) je na 100 prsno pobjegao samo Čaba Silađi, Todoroviću (55,03) na 100 delfin Ivan Lenđer, a Žicu (4:29,54) na 400 mješovito Filippo Ton (4:24,72).

Treće mjesto osvojio je Ante Križan na 100 prsno, a u finalu je nastupio i Ivan Đuran i zauzeo šesto mjesto (1:04,14). Marijan Gorički je bio četvrti na 400 mješovito (4:34,39) i šesti na 100 delfin, a u finalu na 100 delfin nastupio je i Luka Lenardić i smjestio se na četvrto mjesto (56,47).

Todorović i Križan nastupili su i u polufinalu na 100 slobodno, Korčulanin je subotnje finale izborio trećim najbržim rezultatom (50,83), a Križan je zauzeo 12. mjesto (54,40). Ujutro su u kvalifikacijama u akciji i Bolanča na 50 leđno, Križan, Gerbec, Đuran i Duje Draganja na 50 prsno, Trišić na 400 mješovito, Kristijan Vincetić na 100 leđno, Radić na 100 prsno, Gerbec, Draganja i Imprić na 100 mješovito, Benčić na 100 delfin i Žic, Vincetić i Gorički na 200 delfin.