Vodeni sportovi

Pobjeda Goričkog i još pet podija

Maja Giljanović • subota, 12.11.2011.

U poslijepodnevnom dijelu programa trećeg dana Grand Prixa Srbije u Zrenjaninu hrvatski su plivači osvojili novih šest medalja i izborili još pet finala.

Nakon pobjeda Ane Radić i Saše Imprića na 200 mješovito u četvrtak i u petak Filipa Žica na 50 leđno i Ivane Bolanče na 100 leđno trećeg dana Kupa Zrenjanina među pobjednike se upisao i Marijan Gorički na 200 delfin.

Član zagrebačke Dubrave koji će za 11 dana proslaviti tek 16. rođendan vodio je od prvog do posljednjeg zaveslaja i na koncu ispred Marka Jovića (2:05,25) i Stefana Stojanovića (2:07,09) pobijedio s rezultatom 2:01,43.

U polufinalu utrke na 50 metara Saša Gerbec je bio najbrži (28,17), Ante Križan je osvojio drugo (28,20) i Ivan Đuran peto mjesto (28,82), a u finalu su se smjestili od drugog do četvrtog mjesta. Najvišu stepenicu podija izborio je Čaba Silađi (27,86), a jedan za drugim u cilj su ulazili Križan na drugom (27,89), Gerbec na trećem (28,00) i Đuran na četvrtom mjestu (28,50).

Bolanča je kao najbrža i u kvalifikacijama (30,46) i u polufinalu (29,56) slovila za najveću favoritkinju na 50 leđno, ali u finalu 22-godišnjakinjinih 29,76 nadmašila je Jovana Nikolovski (29,30).

Drugo mjesto osvojili su i Bolančini klupski kolege u Zagrebačkom plivačkom klubu Mario Todorović i Anja Trišić. Todorović je iza Borisa Stojanovića (49,13) srebro osvojio na 100 slobodno (49,13), a Trišić iza Gaje Natlačen (4:16,06) na 400 slobodno (4:16,83).

Imenjaci Imprić (57,46) i Gerbec (58,03) bili su prvi i drugi najbrži u polufinalu na 100 mješovito, Radić (1:11,69) i Bolanča (1:14,58) zauzele su drugo i peto mjesto u polufinalu na 100 prsno, a finale je drugim najbržim rezultatom izborila i Andrijana Benčić (1:01,98) na 100 delfin.

"Kup Zrenjanina" završava u nedjelju. Kvalifikacije čekaju Benčić, Radić i Trišić na 50 slobodno, Kristijana Vincetića, Todorovića, Duju Draganju i Luku Lenardića na 50 delfin, Bolanču na 400 mješovito, Vincetića, Todorovića i Žica na 200 slobodno, Križana, Imprića, Goričkog i Žica na 200 prsno i Trišić i Radić na 200 slobodno, a finala Imprića i Gerbeca na 100 mješovito, Radić i Bolanču na 100 prsno i Benčić na 100 delfin.