Vodeni sportovi

Mladost uvjerljiva u Crnoj Gori

Matej Milanović • subota, 12.11.2011.

Mladost je napokon upisala gostujuću pobjedu u ovogodišnjoj Jadranskoj ligi. Žapci su bili bolji od Primorca, a posebno su inspirirani u zagrebačkim redovima bili Radu i Mallarach.

PRIMORAC - HAVK MLADOST 9:14 (2:3, 0:2, 4:3, 3:6)

Jadranska liga, 9. kolo, Kotor

Primorac: Brguljan, Lučić, Marković 2, Gopčević 1, Bulatović, Đurović, Car, Popović, Fanfani, Paunović, Popović 2, Murišić 3, Krivokapić, Čučković, Trener: Lompar.

Mladost: Pavić, Radu 5, Milaković, Letica, Pavičić, Vukičević 3, Udovičić 1, Milaković, Bebić, Živković, Hinić, Mallarach 5, Pisk, Bukić, Trener: Kobeščak.

Suci: Rak (Dubrovnik), Obradović (Herceg Novi)

Igrač više: Primorac 5/8, Mladost 7/11

Peterci: Primorac -, Mladost 0/1

Mladost je u Kotor otišla po prvu gostujuću pobjedu u ovogodišnjoj Jadranskoj ligi. Primorac se nije iskazao u dosadašnjem dijelu natjecanja sa svega jednom ostvarenom pobjedom i ništa bolji nije bio niti u ovom dvoboju.

Domaći su još držali korak s Mladosti u prvoj četvrtini, koja je završila s minimalnih 3:2 za goste. No u drugoj dionici Žapci su preuzeli inicijativu i pobjegli na velikih 5:2. Mladost je sve dvojbe o pobjedniku mogla riješiti već u trečoj četvrtini, kada je povela 8:3, ali su domaći do kraja dionice zaredali tri pogotka i smanjili na -2.

Primorac ipak više od toga nije mogao napraviti te su gosti u posljednjoj četvrtini zabili čak šest puta i povećavali prednost na konačnih 14:9. Kod Zagrepčana su samo četvorica zabijali, a posebno su se istaknuli Cosmin Radu i Blai Mallarach sa pet zgoditaka. Tri ih je postigao Vukičević, a jednog je dodao Udovičić. Kod Primorca je najbolji strijelac bio Murišić s tri gola.

U idućem kolu Mladost će ugostiti Mornar, koji je iznenađujuće prvi vrhu ljestvice, a Primorac ide u goste Budvi. Na ljestvici Zagrepčani su trenutno zauzeli petu poziciju, s 13 bodova, a Primorac ostaje 12. sa svega četiri osvojena boda.