Vodeni sportovi

Riječani zaustavili Mornare

Vedran Filipović • nedjelja, 13.11.2011.

Vaterpolisti Primorja Erste Banke su u Splitu svladali Mornar Brodospas s 13:8 te pokazali da je prisutna velika razlika između hrvatskog euroligaškog trokuta i splitskog kluba koji je ove sezone najugodnije iznenađenje Jadranske lige. Domaćima je ipak presudila gostujuća "širina" klupe.

MORNAR BRODOSPAS - PRIMORJE EB 8:13 (3:2, 2:4, 1:3, 2:4)

Jadranska liga, deveto kolo

Mornar Brodospas: Bijač, Burić, Marinić - Kragić 1, Čorušić, Kalebić, Oreb 2, Jerković, Podrug, Butić, Antonijević 2, Marelja 1, Čalić 1, Ban 1, Pivčević
Trener: Joško Kreković

Primorje EB: Car, Glavan, Paškvalin 1, Krapić 1, Varga 3, Franković, Muslim 2, Jelača, Brala, Barać 1, Šetka 3, Tiškivski 1, Radić, Buljubašić 1
Trener: Zoran Roje

Igrač više: Mornar 6/12, Primorje 5/7

Peterci: Mornar 1/2, Primorje 2/2

Nakon pobjede Riječana u Grčkoj te poraza Mornara od Posillipa u srijedu, ove dvije hrvatske momčadi ogledale su se u sklopu devetoga kola Jadranske lige. Splićani su dočekali Bankare s iznenađujuće treće pozicije na ljestvici, no uloge su zamijenjene nakon pobjede Primorja od 13:8.

Domaći su se vrlo dobro držali na početku susreta, vodili su 4:3 tijekom druge četvrtine, no u nastavku je presudilo iskustvo Riječana, ali i širi izbor kvalitetnih igrača koje na raspolaganju ima Zoran Roje. Pa čak i bez Daniela Varge i Xavija Garcije koji su propustili ovu utakmicu zbog ozljeda.

Oreb je smanjio riječku prednost na 5:6, no dva gola Šetke i jedan Petra Muslima iz peterca bili su dovoljni za ključno odvajanje gostiju. Do kraja su Primorjaši dodatno povećali svoju prednost te na koncu, moglo bi se reći i rutinski, osvojili tri boda s kojima su preskočili današnjeg protivnika na ljestvici Jadranske lige.

Riječane su do pobjede vodili Denes Varga i Šetka s tri pogotka, a odlično je funkcionirao i igrač više (5/7). Za domaće Oreb i Antonijević dva pogotka dok je talentirani Marinić - Kragić postigao jedan gol za momčad Joška Krekovića. U sljedećem kolu Primorje dočekuje Koper dok Mornari putuju u Zagreb na ogled protiv Žabaca.